Uličného HFK dostalo školení od Vítkovic

Dnes se proti sobě v přípravě postavili dva soupeři, kteří se potkávali v minulém ročníku ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži - HFK Olomouc a FC Vítkovice. Za hosty z Vítkovic nastoupil v utkání bývalý hráč HFK Roman Kučerňák, který je ve Vítkovicích na hostování z Baníku Ostrava.

Trenér domácího mužstva Petr Uličný nasadil do utkání hráče, kteří nehráli v utkání se Zlínem. V útoku se tak objevili Jarda Grézl a Zdeněk Zmeškal. V brance pak dostal šanci Jakub Pavelka a v neposlední řadě se objevil v sestavě také Tomáš Dadák.

Hráči HFK ovšem, jak informoval klubový web Hanáků, neprokázali v tomto utkání své kvality a prohráli 2:4. Holičtí fotbalisté opět doplatili na neproměňování šancí. V prvním poločase nedal samostatný nájezd na brankáře Vaška útočník Zdeněk Zmeškal. Hosté udeřili po půl hodině hry. Ze standardní situace zahrávané na zadní tyč se prosadil hlavou Hritz. O několik minut později přidal druhou branku Drábek. Do poločasu snížil lobem na 1:2 Zmeškal, kterého vysunul do brejku Lukášek.

Druhý poločas začali holičtí nepozorností v obranné fázi a po dvou minutách zvyšovali hosté na 1:3. Vůbec celý druhý poločas kupil domácí celek chybu za chybou a nakonec také inkasoval i čtvrtou branku. Po rohovém kopu a propadnutém míči se dobře zorientoval Racko a propálil bezmocného brankáře Aleksijeviče - 1:4. Pět minut před koncem utkání se do odraženého míče na velkém vápně opřel z voleje Čtvrtníček a krásným gólem uzavřel mizerné vystoupení domácího celku.

1. HFK Olomouc: Pavelka (46.Aleksijevič) - Dadák, Zlatohlavý (46.Bodeček), Krejčí, Kopecký (46.Čtvrtníček) - Filipský (46.Zedníček), Costa, Lukášek, Dohnal (46.Galajda) - Grézl (46.Obal), Zmeškal (46.Šturma).

FC Vítkovice: Vaško - Drábek, Cverna, Novák, Rygel, Kučerňák, Juřátek, Motyčka, Hritz, Mach, Racko.