Arsenal padl v Portu, Bayern udolal Fiorentinu

[b]UPDATE 23:31[/b] Po úterních utkáních měla Liga mistrů další dva duely osmifinále na programu ve středu. Zraněními oslabený londýnský Arsenal, v jehož sestavě nechyběl Tomáš Rosický, prohrál po sporném okamžiku na hřišti Porta 1:2. Ve druhém zápase večera udolal Bayern Mnichov stejným výsledkem po neregulérní trefě Kloseho z 89. minuty celek Fiorentiny.

Arsenal přicestoval do Porta značně oslaben bez šesti pravidelně nastupujících hráčů. V základní sestavě tak musel brankářskou jedničku Almuniu nahradit polský gólman Fabianski, v obraně nahradil Gallse zkušený stoper Sol Campbell a v záložní řadě dostal příležitost také český reprezentant Tomáš Rosický.

Úvod utkání se hostujícímu celku vůbec nevydařil a už po jedenácti minutách hry si nešťastně srazil míč do branky gólman Fabianki po centru Varely. Porto se ovšem radovalo z vedení pouhých sedm minut, protože po rohovém kopu našel Rosický hlavičkou před brankou volného Sola Campbella, který srovnal na 1:1.

Zlomový okamžik utkání pak přišel v 51. minutě, kdy Campbell poslal malou domů Fabiankému, ovšem ten chytil míč do rukou a sudí Hansson odpískal malou domů. Domácí hráči nečekali na pokyn rozhodčího, bleskově rozehrálo a Falcao pohodlně poslal míč do sítě. Gól Hansson překvapivě uznal i přesto, že nedal žádný pokyn k rozehrání. Ve zbytku utkání měli sice hráči Arsenalu převahu, ale srovnat skóre se jim už nepodařilo.

Zajímavý zápas tak rozhodla velmi sporná situace, které bude jistě věnováno ještě hodně prostoru. Arsenal sice prohrál, ovšem těsná porážka 1:2 dává Kanonýrům stále solidní šanci do odvetného zápasu, který se na Emirates Stadium odehraje 9. března.

O výhře Bayernu rozhodl Klose

Velkým favoritem druhého zápasu mezi Bayernem a Fiorentinou byli hráči domácího celku. Mnichovský klub byl sice už od úvodních minut lepším týmem, ale Fiorentina, který se v italské lize velmi trápí, Bayern pořádně potrápila a v Allianz Aréně sahala po nerozhodném výsledku.

V sestavě domácích se už objevil uzdravený Franck Ribéry, který se stal také ústřední postavou při prvním gólu zápasu. Francouzský záložník byl totiž v úplném závěru první půle faulován a i přesto, že Bayern dostal míč do branky, rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil ve skvělé formě hrající Arjen Robben.

Vstup do druhého poločasu vyšel o poznání lépe hostujícím Fialkám. V 50. minutě se totiž po rohovém kopu snesl míč k Peru Kröldrupovi, který nikým neatakován prostřelil Butta. V 73. minutě byl ale po faulu na Robbena přísně vyloučen Gobbi a oslabený italský celek odolával tlaku Bayernu až do předposlední minuty utkání. O vítězi utkání nakonec rozhodla hrubá chyba rozhodčích. V 89, minutě totiž vstřelil druhý gól domácích po jasné ofsajdové pozici Miroslav Klose.

I přes porážku Fiorentina dokázala, že špatné výsledky v ligové soutěži nemají vliv na výkony v duelech Ligy mistrů. Hosté předvedli bojovný výkon, ale i kvůli chybě rozhodčích, prohráli těsně 1:2. Naopak Bayern potvrdil, že má formu. Zvítězil ve třístém utkání v řadě.

Liga mistrů, osmifinále - středeční výsledky:

Bayern Mnichov - Fiorentina 2:1 (1:0)
Branky:
45.+2 Robben z pen., 89. Klose - 50. Kröldrup. Rozhodčí: Övrebö (Nor.). ČK: 73. Gobbi (Fiorentina). Diváci: 66.000.

FC Porto - Arsenal 2:1 (1:1)
Branky:
11. Varela, 51. Falcao - 18. Campbell. Rozhodčí: Hansson (Švéd.). Diváci: 51.000.