Obě madridská mužstva si otevřela střelnice

Hráči Realu Madrid potvrdili, že momentálně hrají ve velké pohodě. “Bílý balet“ nasázel nováčkovi z Tenerife hned pět branek, ovšem ani drtivé vítězství 5:1 nezajistilo Realu návrat na čelo tabulky Primera División. V utkání 24. kola totiž zvítězila i Barcelona, která po skalpu Málagy zůstává ve vedení.

Přitom Real dělilo od prvního místa pouhých šest minut! Barca sice na Nou Campu hostila Málagu, která se drží v druhé polovině tabulky, ovšem v prvním poločase se velmi trápila. V útočné trojici domácích opět dostal v základní sestavě příležitost mladíček Pedro Rodríguez, který kouči Guardiolovy opět splatil důvěru a v 69. minutě poslal Barcelonu do vedení.

V 81. minutě se ale podařilo srovnat stav hostujícímu Valdovi. Barcelona má ale Lionela Messiho. Argentinský forvard svou sedmnáctou trefou v sezóně nejen, že v tabulce střelců dohnal Davida Villu z Valencie, ale svou trefou zařídil Kataláncům vítězství 2:1. Messiho trefa tedy uhájila Barceloně první příčku, protože druhý Real na půdě Tenerife nezaváhal.

Spíše naopak. Svěřenci kouče Pellegriniho vedli po dvou trefách Gonzala Higuaína po prvním poločase o dvě branky. Hned v první minutě druhé půle sice dokázal snížit Ayoze, ale záhy se trefil Kaká a v 80. minutě pak navýšil vedení hostů proměněnou penaltou Cristiano Ronaldo. Definitivní tečku za utkání pak udělal Raúl, který v závěru zápasu pečetil výhru “Bílého baletu“ na 5:1.

Atlético rozstřílelo Valencii

Velmi prestižní zápas se hrál v Madridu. Rozhodujícím momentem utkání mezi Atléticem a Valencií byla 28. minuta, kdy byl vyloučen hostující Carlos Marchena. Atlético navíc z následné penalty zásluhou Diega Forlána srovnalo na 1:1. Ve druhém poločase pak byl vyloučen i druhý hráč Valencie Miguel a domácí díky gólům Agüera, Jurada a druhé trefě Forlána nakonec deklasovali třetí celek tabulky poměrem 4:1. Atlético, v jehož sestavě nechyběl Tomáš Ujfaluši, si tak polepšilo na 11. místo v tabulce.

Zaváhání Valencie mohla využít čtvrtá Sevilla, ovšem ta nedokázala překonat obranu Bilbaa a do tabulky si tak připsala jen bod za bez brankovou remízu. Důležitý okamžik přišel v 53. minutě, kdy domácí celek oslabil Romaric poté, co inkasoval červenou kartu. Andalúsané tak na třetí Valencii ztrácí tři body.

Po dvou porážkách v řadě zabrali také hráči Mallorky. Svěřenci kouče Manzana splnili na hřišti Valladolidu roli favorita a díky výhře 2:1 si vezou důležité tři body. Real sice vedl po trefě Buena z pokutového kopu, ovšem Mallorka během dvaceti minut skóre otočila po trefách Rubéna a Julia Álvareze. Tři body z venku veze také Almería, která zvítězila 2:0 v Santaderu.

Xerez získal bod

Hostujícím celkům se v tomto kole poměrně dařilo, což potvrdila také Zaragoza. Staronový nováček v soutěži doplácí na nevyrovnané výsledky a v tabulce je až na sedmnáctém místě. Tentokráte ale mužstvo, kde působí i český hráč Jiří Jarošík, zabojovalo a překvapivě zvítězilo 2:0 na hřišti Getafe. Hrdinou zápasu se stal chilský útočník Humberto Suazo, který dvěma góly běhme úvodních dvaceti minut zařídil hostům vítězství.

Druhý remízový výsledek v tomto kole se urodil v Xerezu. Hostující Espaňol šel do vedení už po sedmnácti odehraných minutách, kdy se trefil útočník Osvaldo. Vyrovnaný zápas se nakonec dočkal také nerozhodného výsledku. Domácí hráči totiž zabojovali a v 76. minutě díky trefě Maria Bermeja vyrovnali na 1:1. Xerez tak získal ve 24. kole svůj dvanáctý ligový bod, v tabulce i tak zůstává poslední.