Budějovické juniorce generálka vyšla

Tento víkend byl ve znamení posledních přípravných zápasů hlavně pro mužstva , hrající ČFL a MSFL. Nejinak tomu bylo i v Českých Budějovicích. Juniorka Budějovic se představila na umělé trávě na Hluboké nad Vltavou proti domácímu účastníkovi krajského přeboru.

Českobudějovičtí fotbalisté byli od úvodních minut výrazně aktivnější a rychle si vytvářeli brankové příležitosti. Jako první se do šance dostal Šibčič, jeho rána z voleje ale postrádala přesnost. Skóre se poprvé měnilo po půlhodině hry, kdy byl v pokutovém území faulován velmi dobře hrající Brazilec Lima a následný pokutový kop s přehledem proměnil špílmachr Petr Benát. Skóre o poločase bylo 1:0 pro Budějovické béčko.

Celý druhý poločas pak za Dynamo odehrál také Ladislav Volešák, který nemohl v pondělí nastoupit v lize proti Slavii, a tak dostal příležitost zahrát si alespoň za béčko. Hned v 52. minutě se podruhé měnilo skóre - aktivní Šibčič přihrál z pravé strany Michalu Kaňákovi, který se drze z velkého úhlu prodral až před bránu, kde ranou na přední tyč překvapil nepozorného hlubockého brankáře - 0:2. Následně mohl třetí gól Dynama přidat i Volešák. Jeho individuální akce, vyšperkovaná pohledným lobem přes brankáře, ale v síti neskončila, protože míč z brankové čáry odvrátil poslední vracející se obránce.

Třetí gól v hlubocké síti ale na sebe nenechal dlouho čekat. V 70. minutě našel Šibčič na pravé straně Mariána Timma, který z bezprostřední blízkosti zvýšil na rozdíl tří branek. S chutí hrající fotbalisté Dynama mohli další branky přidat i v závěrečné dvacetiminutovce. Nejblíže ke gólu byl mladík Filip Rein, jenž sice efektivně obešel tři protihráče, skórovat mu ale nebylo přáno a utkání tak skončilo výsledkem 3:0 pro budějovický tým.

Zdeněk Čadek, asistent trenéra B-týmu Dynama, po zápase pro českobudějovický web řekl : "Na umělé trávě na Hluboké, kde na 95% odehrajeme i první zápas jarní části sezony, jsme proti účastníku krajského přeboru odehráli dobrý zápas a byla to pro nás dobrá poslední herní prověrka před vstupem do ČFL. Celý zápas jsme měli převahu, vytvořili jsme si řadu šancí a předvedli jsme několik pohledných kombinací. Souhra nám docela fungovala a věřím, že nám to vydrží i do soutěžních zápasů."

Dynamo České Budějovice B - Hluboká nad Vltavou 3:0