Titul? Sparta i Baník mu včera řekly NE!

Kladno už je druhým jistým sestupujícím, ale situace na špici ligové tabulky stále není vyřešena. V předposledním kole Gambrinus ligy se do hry o titul vrátil Jablonec, když první dva celky Sparta a Ostrava braly shodně jen po bodu. A oba přitom byly výhrám tak blízko.

Výsledky 29. kola a aktuální tabulka Gambrinus ligy

Začněme Spartou. V 66. minutě za stavu 1:1 kopali Letenští penaltu, ale Kušnír ji neproměnil. Kdyby dal, sparťanům už by zřejmě tři body neunikly. Jenže místo toho šel Liberec znovu do vedení a svěřenci Jozefa Chovance mohli být rádi, že záhy dokázali vyrovnat.

A co Ostrava? Ta byla vítězství ještě blíž. Minutu před koncem zápasu vedla doma nad Mladou Boleslaví, které už stejně jako Liberci o nic nešlo, 2:1.Fanoušci na Bazalech už si nepřipouštěli, že by mohla přijít pohroma v podobě vyrovnávací branky. Ale ona přišla – v 90. minutě srovnal Táborský na konečných 2:2.

Takže zatímco hlavní dva aspiranti na ligový triumf jen remizovali, do hry vstoupil znovu Jablonec, který v Edenu zvítězil nad bezmocnou Slavii s přehledem 3:0. Na vedoucí dvojici ztrácejí Severočeši pouhý bod.

O titulu tak bude podle předpokladů rozhodovat až poslední kolo. Nejblíže k němu má Sparta, která doma hostí Teplice, a vzledem k tomu, že má lepší skóre než Baník, jež se představí v Příbrami, dá se předpokládat, že Letenským bude stačit jakákoliv výhra. Šance Jablonce se pohybují spíše v teoretické rovině.

Jasno už je na chvostu tabulky. Společně s Bohemians Praha sestupují do druhé ligy hráči Kladna, kteří v zápase s Bohemians 1905 uhráli pouhý bod. A ten nemohl stačit. Sestupem ohrožené Slovácko totiž v domácím prostředí porazilo Příbram, a udrželo tak v Uherském Hradišti nejvyšší soutěž i pro následující sezonu.