Vyhnal se blýskl hattrickem

V nedělním dopoledni přivítala rezerva Slavie na svém hřišti na Strahově juniorku Jablonce. Jablonečtí mladíci potřebovali nutně bodovat, neboť mají na svém kontě pouze 32 bodů, stejně jako Vyšehrad. A tak záchranářské starosti trápí celý tým trenéra Hlouška. Oproti tomu mladíci Slavie mohou být již v klidu. V posledních třech kolech se radovali z vítězství a jejich umístění na 7.místě jim dává jistotu účasti v dalším ročníku ČFL.

Od Jablonce se očekával velmi aktivní a útočný fotbal. Z gólu se však jako první radovali slávisté a to už ve 13. minutě. Pavel Vyhnal převzal míč na polovině hřiště, obešel několik hráčů Jablonce včetně gólmana Bočoka a zakončil do prázdné branky. Tím spustil svůj brankostroj. Útočník Slavie, který za dva dny oslaví své 20 narozeniny, dal o sobě opět vědět o deset minut později, kdy se zbavil obránce soupeře a pěkným lobem přehodil vyběhnuvšího jabloneckého gólmana. Pavel Vyhnal byl i u třetího gólu Slavie, když nahrál Ondrovi Vaňkovi, který vypálil z pětadvaceti metrů přímo do šibenice. V 36. minutě snížil po chybě domácí obrany Nulíček.

Svůj třetí gól v zápase přidal výborně hrající Pavel Vyhnal na začátku druhé půle po obrovské minele gólmana Bočoka, který míč přihrál přímo na kopačky slávistického útočníka. Ten neměl problém zakončit do zcela odkryté branky. Slávistické béčko tak zcela po zásluze porazilo Jablonec 4:1. Jedinou kaňkou bylo vynucené střídání Petra Novotného v prvním poločase, který měl potíže se stehenním svalem.

„Nad Jabloncem jsme vyhráli zaslouženě po dobrém výkonu, zejména v prvním poločase, kdy jsme dali tři krásné góly. I za stavu 3:0 kluci předváděli hezký fotbal a dostávali soupeře pod tlak,“ byl spokojen s prvním poločasem trenér slávistické rezervy Miroslav Janů.

„Na začátku druhé půle jsme vstřelili náš čtvrtý gól, ale nutno říci, že to bylo po obrovské chybě jabloneckého gólmana. Měli jsme ale i další šance nebo pološance ke skórování stejně jako soupeř, který mohl potrestat některé naše chyby vzadu. Musím klukům poděkovat za dobrý výkon. Výborný výkon předvedli Pavel Vyhnal, Lukáš Palko a Ondra Vaněk. Šanci dostali i hráči z dorostu, uvidíme, zda zasáhnou i do dalších zápasů. Dobrou zprávou určitě je, že se nám vrátí po karetním trestu stoper Čmovš,“ uzavřel pro web Slavie Miroslav Janů.

Sestava Slavia: Berkovec – Mikula, Zieris, Starý, Palko – Pázler (68. Kučera), Milutinovič (76. Šrámek), Klimeš, Vaněk, Novotný (34. Zdeněk Zahálka) – Vyhnal

Sestava Jablonec B: Bočok - Kuželka, Parys, Valenta, Novotný (46. Mička), Nulíček, Norek (75. Procházka), Šulc, Peškar (60. Pavlidis), Rathouz, Huber

SK Slavia Praha B – FK Baumit Jablonec B 4:1