Zlínský stroj se zasekl, Jihlava mu nasázela čtyři góly

Hráči Jihlavy zvítězili v šestém kole druhé ligy na hřišti Zlína 4:1 a poprvé v sezoně bodovali na cizím hřišti. Naopak zlínský celek poprvé před vlastními diváky body ztratil a v tabulce klesl právě za svého dnešního soupeře na šesté místo, byť jen vinou horšího skóre.

Domácím se nepovedl úvod. Exzlínský Görner již po šesti minutách z přímého kopu tvrdou ranou prostřelil Skácela. Za další čtyři minuty se po rychlém brejku se na hranici šestnáctky uvolnil Dolejš a zvýšil.

Druhý poločas naopak začal slibně pro Zlín. Šimáček špatně odkopl balon pouze na rohový kop, který Šmahaj posadil přesně na hlavu rozběhnutého Poznara, a zlínský útočník vykřesal deset minut po změně stran domácím naději.

Ve snaze o vyrovnání ale Zlínští vyrobili hrubku v rozehrávce, kterou Jihlava potrestala. Dort uvolnil Tecla, který přízemní střelou vrátil Vysočině dvoubrankový náskok. Tři minuty před koncem se znovu Tecl na hranici šestnáctky po dalším přečíslení nejprve podíval, kde stojí zlínský gólman, a následně jej střelou na zadní tyč překonal.

Zlín - Jihlava 1:4 (0:2)
Branky: 56. Poznar - 62. a 87. Tecl, 6. Görner, 10. Dolejš. Rozhodčí: Hájek - Wilczek, Čecháček. ŽK: Švach, J. Dobeš - Bača, Tecl. Diváci: 2563.

Zlín: Skácel - Pazdera, Malý, Čelůstka (71. Šrom), Jelínek - Švach (71. J. Dobeš), Elšík, Šmahaj, Novák (83. Železník) - Poznar, Borák. Trenér: Kalivoda.
Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Veselý - Dort (79. Šimonek), Dolejš, Karlík, Görner - Bača, Tecl (90. Zelinka). Trenér: Urban.