Sebevědomí Písku stoupá

V pátém kole třetí nejvyšší soutěže přivítal Chomutov na svém hřišti sebevědomím hýřící Písek. Ten si ve středečním 2.kole Ondrášovka Cupu poradil s prvoligovou Příbramí a postupuje do dalších bojů.

Začátek zápasu byl oboustranně opatrný. Pro domácí ještě s hořkou příchutí, neboť ve 14.minutě musel trenér nuceně vystřídat Čonka, kterého nahradil Šlajchrt. Hned v 18.minutě využili hosté zaváhání brankáře Zaťka a dostali se do vedení 0:1. Chomutovští se sice snažili o vyrovnání, ale ani Šlajchr ani Doleška branku netrefili.

Krátce po zahájení druhého poločasu se radovali hosté podruhé. Střelu z přímého kopu si zpracoval Skopalík a tvrdou střelou nedal domácímu brankáři šanci - 0:2. Neuplynuly ani dvě minuty kdy obraně hostí unikl Smola, a dobře umístěnou střelou snížil na 1:2. Touto brankou jakoby chomutovští pozapoměli na obranu a soustředili se jen na útok. A tak měl brankář Zaťko plné rukavice práce. V 54.minutě zachránil chomutovské Doksanský, který na brankové čáře zastoupil již překonaného brankáře. Blížící se konec zápasu vnesl do hry i trochu nervozity. Domácí se stále více a více tlačili do pokutového území soupeře, kde docházelo ke sporným zákrokům. Píšťalka sudího Čuřína však zůstávalaa němá. A tak nastoupil nešvar českého fotbalu - zdržování. Tuto snahu ocenil hlavní sudí téměř pětiminutovým nastavením. Ale ani to nepomohlo Chomutovu k vyrovnání. Písečtí si tedy nakonec odvezli tři body.

Sestava FC Chomutov: Zaťko - Vait, Hyneš, Sigmund, Strouhal - Čonka(14.Šlajchrt), Doksanský(k)(84. Bartoš), Dolejška, Peterka – Šolar, Smola.

Sestava FC Písek: Vršecký - Kubiš(66.Pivoňka), Pastyrik, Linhart(75.Hrbáč), Mašát - Polodna, Zušťák(84.Červenka), Skopalík, Pravda - Chrdle, Held.

Chomutov - Písek 1 : 2