Severočeské derby rozhodl žolík Mahmutovič

Hráči FK Teplice vyhráli na domácím trávníku nad FK Ústí nad Labem 2:1. V první půli poslal teplický tým do vedení Vondrášek, krátce po pauze sice vyrovnal Krbeček, ale vítězství na stranu domácích strhl chvíli před koncem střídající Mahmutovič.

Severočeské derby bylo sice bojovné, leč dlouhé minuty nebyla k vidění pořádná šance. Až ve 20. minutě mohli udeřit hosté po rohovém kopu, který Valenta posunul na zadní tyč, obránce Polák však v jasné pozici nevměstnal míč mezi tři tyče. O chvíli později si vypracovali první tutovku i Tepličtí a zakončili ji gólem. Za obranou Ústí se ocitl Verbíř, vypálil, ale gólmana Vorla nepřekonal. K vyraženému míči se však dostal Vondrášek, který už bez potíží skóroval.

Hosté od té chvíle přidali a vytvořili si možnosti k vyrovnání. Nejprve se prosadil Veverka přes obránce, ale jeho rána prosvištěla pár centimetrů vedle tyče. Pět minut před půlí pak pro změnu zůstal po rychlé akci za teplickou obranou Krbeček, ale také on minul branku.

Gólové odměny se hosté z Ústí nad Labem dočkali osm minut po pauze, kdy se po zaváhání teplické defenzivy prosadil hlavou Krbeček a vyrovnal na 1:1. Tepličtí od té chvíle přidali v útočné fázi, ale dlouho zůstávalo jen u rohových kopů, které pro branku Ústí nebezpečí neznamenaly. V 62. minutě tvrdě vypálil domácí záložník Vachoušek, gólman Vorel však jeho pokus s námahou vytáhl na roh.

Hosté sahali po lepším výsledku deset minut před koncem, kdy dorážka Krbečka po ráně Džubana minula branku. Prakticky z protiútoku prostrčil míč mezi beky Mareš, k zakončení se dostal střídající Mahmutovič a Tepličtí mohli slavit vítězný gól.