Za Bordeaux se trefil Plašil, Lyon řádil a Lille vyhrálo v Marseille

Český reprezentační záložník Jaroslav Plašil pomohl rozhodnout o výhře Bordeaux na půdě Brestu 3:1, když se v 66. minutě postaral o druhou branku svého týmu.

Hosté vykročili za triumfem krátce po změně stran, kdy otevřel skóre Wendel. Poté se trefil ještě Plašil a Girondins vedl 2:0. Brest, za který v té době už hrál střídající Mario Lička, sice gólem Ferradje snížil, ale konečnou podobu dal výsledku v samém závěru hostující Diabate.

Bordeaux se díky třem bodům posunulo na sedmou příčku v tabulce.

Do čela tabulky se vrátilo Lille po výhře 2:1 nad Marseille. Vítěznou branku vsítil v samém závěru utkání Pierre-Alain Frau. Český obránce David Rozehnal sledoval duel jen z lavičky náhradníků Lille.

Francouzská Ligue 1, 26. kolo - nedělní výsledky:

Brest - Bordeaux 1:3 (0:0)
Branky: 88. Ferradj - 49. Wendel, 66. PLAŠIL, 90. Diabate.

Domácí Mario Lička se dostal na trávník v 80. minutě. V dresu hostujícího celku odehrál celý zápas záložník Jaroslav Plašil a připsal si branku.

Lyon - Arles 5:0 (2:0)
Branky: 13., 52. a 55. Lopez, 17. Pjanič, 90. Bastos.

Marseille - Lille 1:2 (0:1)
Branky: 60. Remy - 10. Hazard, 90. Frau.