Sieglův rekord odolal, Kweuke a spol. ale ukrojili z náskoku Plzně i tak

Tým Sparty Praha porazil v nedělním utkání 19. kola Gambrinus ligy na vlastním stadionu Příbram 1:0. Jediný gól zápasu dal v 57. minutě Martin Zeman a Letenští tak ztrácejí na vedoucí Plzeň už jenom dva body.

Sparta nastoupila oproti minulému duelu se třemi změnami v sestavě. Generální sportovní manažer Jozef Chovanec, který zůstal kvůli trestu opět na tribuně, nechal na lavičce také kapitána Tomáše Řepku, jenž už má tři žluté karty a kdyby dostal čtvrtou, scházel by v důležitém souboji v Plzni. V samém utkání šlo hlavně o dobývání branky Příbrami ze strany domácích. První slušnou střelu ale vyslal paradoxně po odraženém míči hostující Pilík, jeho pokus se však do branky nevešel.

Příbram se do útoku nehrnula a zaměřila se výhradně na defenzivu. Akce letenského týmu zase často končily v předfinální fázi. Velkou příležitost měl ve 23. minutě po opakovaném centru Vacka zprava Brabec, který odražený míč napálil z voleje z dvanácti metrů jen kousek nad.

První střelu na branku vyslal až po půlhodině hry Zeman, ale brankář Hruška s ní neměl problémy, podobně jako s pokusem Pamiče o chvíli později ze zhruba stejného místa. Chvíli před přestávkou zahrozila také Příbram. Rána Klesy zpoza vápna prošla jen metr nad levou šibenicí Blažkovy branky. Na opačné straně se připomněl Kweuke, jenž pálil z otočky mimo.

První nadějnou možnost po změně stran měl domácí Kušnír, který však z úhlu u brankové čáry Hrušku nepropálil. V 57. minutě se už ale Sparta dočkala. Kušnírův centr si zpracovával Kweuke, míč mu odskočil, ale jen k Zemanovi, který ho zblízka napálil do sítě.

Pražané pak hráli uvolněněji. Technický oblouček Vacka z hranice pokutového území skončil na horní síti. Deset minut před koncem Kweuke posunul míč do běhu Sionkovi, který šel sám na brankáře, ale jeho střela minula jen těsně pravou tyč hostující svatyně.

O chvíli později byl v podobné pozici sám Kweuke, ale Hruška včas vyběhl a znemožnil mu přesně zakončit. V poslední minutě mohl srovnat Wágner, ale jeho volej zblízka pokryl Blažek. Sparta tak vyhrála nejtěsnějším rozdílem a v tabulce ztrácí na vedoucí Plzeň už jen dva body.