Slavia kráčí za záchranou, v Edenu smetla Teplice

Tým Slavie Praha zvítězil v nedělním duelu 20. kola Gambrinus ligy na domácí půdě v Edenu nad FK Teplice 4:1. Dvě branky domácích vstřelil ve 34. a 66. minutě Lukáš Jarolím, ve 32. minutě skóroval Zbyněk Pospěch, v 88. minutě Milutinovič, za hosty byl v 61. minutě úspěšný Mahmutovič.

Kompletní statistiky duelu Slavia - Teplice

Výkon Slavie v prvním poločase byl příjemným překvapením. S rychlou kombinační hrou s rychlým přechodem do útoku a neustálou snahou zakončovat si Tepličtí nevěděli rady. Na hrotu červenobílé sestavy byl jenom Zbyněk Pospěch, ale byl ze středu dobře podporován Kiselem, ze stran se tlačili do útoku hlavně Trubila, Hora a Koreš s Jandou. Pospěch hrál s velkou chutí, nabízel se často do koncovky a střílel. Hosté hráli pomaleji, jejich přechod do ofenzívy byl statičtější, bez momentu překvapení, do přestávky si nevypracovali žádnou gólovou příležitost.

Červenobílí mohli utkání rozhodnout už v první pětačtyřicetimutovce. Bomba Čelůstky však přeletěla břevno, ránu Trubily k tyči zlikvidoval Slavík, ve 27. minutě byl v šanci po rychlém protiútoku Janda, ale upadl v souboji s Hoškem a reklamoval penaltu, ve 30. minutě hlavičkoval Koreš a vyzkoušel Slavíka. Ve 32. minutě zazářil Zbyněk Pospěch. Kisel mu poslal ideální centr za obranu a urostlý forvard perfektně přehodil gólmana Teplic. O dvě minuty později naběhl na balón odražený v hlavičkovém spuboji Lukáš Jarolím a skóroval asi z 16 metrů na 2:0. Vzápětí Hora trefil břevno. Dalším brejkům se Tepličtí ubránili a v závěru poločasu vyrovnali a zrychlili hru.

Po přestávce museli hrát hosté útočněji a v 61. minutě uspěli. Čajič poslal krásnou kolmou přihrávku mezi obránce Mahmutovičovi, jenž v plném běhu vystřelil z otočky a překvapil Vaniaka. Naděje Teplic však trvala krátce. V 66. minutě zvýšil po Korešově přímém kopu Lukáš Jarolím hlavou na 3:1, když stál k bráně zády. Celá obrana Severočechů jen přihlížela, zřejmě šlo o nacvičený signál.

Kouč Teplic Jiří Plíšek reagoval střídáním, změnou rozestavění, jeho tým hrál na tři obránce a tři útočníky, ale podobný zvrat jako Českých Budějovicích tentokrát jeho mužstvo nezvládlo. Slavia zvládla závěr velmi takticky, snažila se víc kombinovat ve středu pole. Musela si dávat pozor na napadání hostí, kteří nesložili zbraně. Měli ale jen jednu gólovou šanci, kterou Matulovi po Vachouškově centru zlikvidoval Vaniak. Skóre však ještě uzavřeno nebylo, učinil tak v 88. minutě střídající Milutinovič nádhernou bombou z 25 metrů.