Leverkusen snížil náskok Dortmundu

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Tým Leverkusenu s obráncem Michalem Kadlecem v sestavě porazil v nedělním bundesligovém utkání na domácí půdě Schalke 2:0 a snížil náskok vedoucího Dortmundu na sedm bodů.

Borussia v sobotu pouze remizovala s Mainzem 1:1 a dala tak Bayeru šanci přiblížit se prvnímu místu. A Leverkusen toho beze zbytku využil.

V neděli už po 27 minutách hry vedl 2:0, když se trefili Derdiyok a do vlastní sítě Metzelder, a ve druhé části si triumf zkušeně pohlídal. Schalke nepomohla ani změna na trenérské lavičce, kde tento týden nahradil Felixe Magatha Ralf Rangnick.

Ve druhém nedělním duelu remizoval Stuttgart na domácím trávníku s Wolfsburgem 1:1 díky vyrovnávací trefě Niedermeiera v samém závěru utkání. Za hostující tým odehrál druhý poločas Jan Polák.