Baník udržel nulu, branku však Bohemce vstřelit nedokázal

Jediný sobotní zápas 24. kola Gambrinus ligy proti sobě svedl Baník Ostrava a Bohemians 1905. Zatímco hráčům Baníku se v posledních třech utkáních příliš nedařilo, hostující Bohemians chtěla navázat na třízapasovou sérii bez ztráty jediného bodu. Nakonec se ale ani jeden tým gólově neprosadil, a tak utkání skončilo bezbrankovou remízou.

V prvním poločase se fanoušci nedočkali nikterak zajímavé kopané. Přesto si fotbalisté obou celků vytvořili alespoň jednu zajímavou střeleckou pozici. Za ostravský Baník vyslal už ve 12. minutě po přistrčení Zejdlera jedovatou střelu na Sňozíkovu branku Dominik Kraut, na druhé straně se do střelecké pozice dostal po pěkné rychlé kombinaci Martin Kraus. Ani jedna situace ale brankou neskončila, a tak byl stav po prvním poločase nerozhodný 0:0.

Druhý poločas byl kvalitnější. Hned po přestávce měl velkou příležitost po přetaženém Krautově centru Varadi, jeho střelu tečoval Rychlík a brankář Sňozík měl co dělat, aby byl u levé tyče včas. Krátce poté měli šance domácí Šmejkal s Frejlachem, ale ani jeden z nich neuspěl. Na druhé straně zase vypadala slibně akce Bartka, ale Zejdler mu skluzem sebral míč.

Bohemians 1905 mohli rozhodnout utkání po chybě pomezního Marka, který neviděl po Nešporově prodloužení hlavou ofsajd Škody. Brankář Daněk však stihl před šestnáctkou ve skluzu přisednout míč. Nepohledný duel tak skončil bezbrankovou remízou, což je pro Baník další komplikace v boji o záchranu.

FC Baník Ostrava - Bohemians 1905 0:0
Rozhodčí: Kovařík - E. Marek, Nádvorník. ŽK: Zejdler - Škoda, Martin Nešpor, M. Sedláček. Diváci: 3185.

FC Baník Ostrava: M. Daněk – Řezník, Bolf, Neves, Zejdler – Frejlach (90. Lukeš), Greguš, Hušbauer – Varadi, Kraut (76. Zeher), Šmejkal (79. Fantiš). Trenér: Karol Marko.
Bohemians 1905: Sňozík – Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík – Bartek (66. Štohanzl), Kraus, M. Sedláček, Moravec – Škoda, Martin Nešpor (76. Ibragimov). Trenér: Pavel Hoftych.