Jablonecká zkušenost v Příbrami otáčela skóre

Hráči týmu 1. FK Příbram prohráli v sobotním zápase 26. kola Gambrinus ligy s celkem Jablonce 1:2. Vedoucí gól domácích vstřelil ve 32. minutě Zdeněk Koukal přízemní střelou z hranice velkého čtverce, ve druhém poločase výsledek otočili v 57. minutě Luboš Loučka a v 70. minutě Karel Piták.

Tým Příbrami měl za sebou nepříjemnou sérii pěti porážek, která vyvrcholila odvoláním trenéra Romana Nádvorníka a do důležitého existenčního zápasu jej vedl asistent František Kopač a kondiční trenér Jiří Ryba. Bohužel tuto sňůru přerušit nedokázali. Zápasu předcházela průtrž mračen, která zřejmě po zápase pokračovala i v kabině, neboť Příbramští pošesté prohráli. Tentokrát nikoliv jako tým, který by byl herně horší, ale neměl tolik zkušeností a rozhodně selhal střelecky.

Na lavičce domácích zůstal sedět kanonýr Daniel Huňa. Začátek však patřil favorizovanému Jablonci a už v 6. minutě byl ve velké šanci Vošahlík. Po autu se řítil sám na brankáře Rondzika, který však vyběhl a jeho ránu vyrazil. Piták z dorážky pálil nad.

Rondzik si vedl výborně, ve 12. minutě znovu zachraňoval vyběhnutím proti Vošahlíkovi a odzbrojil ho za cenu žluté karty. V 19. minutě zneškodnil Pitákovu šanci nohama, jeho obrana vůbec nereagovala na přihrávku Jabloneckého. Domácí se však postupně začali probouzet, vyrovnali hru, zvýšili tempo a v poslední čtvrhodině byli lepší. Povzbudil je gól Zdeňka Koukala ve 32. minutě, který naběhl před velký čtverec a z odraženého míče vystřelil mezi obránce ke vzdálenější tyči z hranice šestnáctky. Valeš byl bezmocný. Největším problémem Příbramských byla finální fáze, řada nadějných situací skončila špatnou přihrávkou nebo nepřesnou střelou. Ve 45. minutě neproměnil obrovskou šanci Klesa.

Druhý poločas začal velkou aktivitou Příbrami, která se pokoušela dát rozhodující branku. Ve výborné střelecké pozici byl především Pleško, ale přestřelil bránu z osmi metrů. Jablonec byl pod tlakem, ale jeho stres vyřešil v 57. minutě Luboš Loučka, který z nenápadné akce z 18 metrů prudce vypálil a vyrovnal na 1:1. Příbram pokračovala v ofenzívě, prosazoval se svými úniky a centry po prvé straně zejméně Klesa, ale jeho spoluhráči toho nedokázali využít. V 70. minutě se podařil Jablonci další úder - Karel Piták se po Kovaříkově rohovém kopu prosadil hlavou a otočil výsledek na 1:2.

Útočná snaha domácích sice neochabovala, ale ztroskotávala opět na nepřesnosti. Jablonečtí hráli na protiútoky a v 88. minutě chytil Rondzik další jistý gól Pitáka. V závěru se ještě Příbramští dožadovali penalty za faul na Klesu, ale rozhočí Hrubeš byl jiného názoru.