Plzeň porazila Mladou Boleslav a opět odskočila Spartě

Hráči Viktorie Plzeň, vedoucího týmu tabulky, zvítězili na domácím hřišti v sobotním duelu 27. kola Gambrinus ligy nad Mladou Boleslaví 3:1. Autory gólů Plzně byli v 16. minutě Daniel Kolář, ve 31.minutě Marek Bakoš a v 64. minutě František Rajtoral, v 74. minutě snížil Jakub Řezníček.

Kompletní statistiky z duelu Plzeň - Mladá Boleslav

Plzeňští vyrukovali do boje o tři body, které nutně potřebovali k upevnění prvního místa v tabulce před Spartou, i s Pavlem Horváthem, s jehož startem se vzhledem k jeho svalovému zranění příliš nepočítalo. Bylo však znát, že nemůže hrát zcela naplno, trochu musel šetřit svou levou nohu. Avšak vydatně přispěl k tomu, že zápas byl zejména v prvním poločase jednoznačnou záležitostí Viktorie. Střetnutí mělo výbornou atmosféru, bylo ideální slunečné počasí, stadion byl téměř vyprodaný a na tribuně seděla vzácná návštěva - místní odchovanec a držitel evropského Zlatého míče z roku 2003 Pavel Nedvěd, člen vedení Juventusu Turín.

Plzeň si proti Mladé Boleslavi, který hrála bez zraněných Kuliče a Šírla, vypracovala do přestávky šest gólových šancí a dvě z nich porměnila. Domácí si hráli co chtěli, Mladoboleslavští hráčům Viktorie nechávali poměrně dost prostoru a vpředu nebyli vůbec nebezpeční. Jako kdyby jejich hře chyběla po třech prohrách za sebou a ztrátě šancí na umístění v popředí tabulky dostatek motivace. Už v 8. minutě spálil jistý gól Bakoš, který po pěkné akci a centru Jiráčka zleva trefil zblízka brankáře hostí Millera. V 16. minutě však opět z Jiráčkovy přihrávky s přehledem skóroval Daniel Kolář. Ve 31. minutě připravil druhou branku nádherným kolmým pasem na Marka Bakoše Pavel Horváth. Bakoš zvýšil na 2:0 tvrdou ranou ke vzdálenější tyči po pravé ruce Millera. Domácí měli ještě řadu další střeleckých příležitostí po střílených centrech ze stran. Výsledek 2:0 po prvních 45 minutách lze označit za milosrdný.

Druhý poločas začala Mladá Boleslav daleko aktivněji, na levé straně její zálohy nastoupil dvacetiletý debutant Jasmin Ščuk z Bosny a Hercegoviny. Měla dokonce v 54. minutě obrovskou příležitost. Ale Chramosta nedokázal natřikrát napnout síť. Nejdřív trefil Horvátha, pak jeho ránu skvělým reflexem vyrazil brankář Roman Pavlík a potřetí reprezentant do 21 let zblízka vysoko přestřelil. V 64. minutě však Plzeň předvedla akcí ve velkém stylu. Bakoš s Rajtoralem sprintem překonali šest hráčů hostí a Rajtoral se po Bakošově ideální přihrávce zvýšil na 3:0.

Hosté se však nevzdali a mohlo být vyrovnáno během necelých čtyř minut. V 74. minutě snížil po chybě obrany Plzně Jakub Řezníček ranou z 18 metrů na 3:1, o minutu pozděj pálil do vnější sítě z podobné pozice Mendy, vzápětí spálil stoprocentní šanci Řezníček. Jeho ránu zblokoval Bystroň. Trenér Viktorie Pavel Vrba se v tu dobu velmi rozčiloval u lavičky a burcoval svůj tým, aby znovu zapnul na plné obrátky. Poslechl ho Jiráček, který po chybě hostí v rozehrávce sprintem unikl všem soupeřům a nastřelil tyč.

Plzeň dohrála zápas s vyšším nasazením a bez dalších problémů, ale od 86. minuty hrála v deseti. Kapitán Pavel Horváth v nouzi zahrál rukou a protože už předtím viděl žlutou kartu za faul, musel rozhodčí Radek Příhoda vytáhnout červenou.