Boleslavští mladíci drží druhou příčku

Již sedmou výhru v jarní části ČFL si na své konto připsali mladíci z Mladé Boleslavi. Minulý týden porazili na svém hřišti favorita na postup Bohemians Praha a dnes si poradili s Karlovými Vary. Touto výhrou si udrželi druhou příčku v tabulce a domácí neporazitelnost.

Od prvních minut se hrál oboustranně aktivní a útočný fotbal. Jako první se radovali hosté. Přes Zbrožka se uvnitř vápna ke střelbě dostal Geňo a ranou odraženou od levé tyčky rozvlnil síť za Kanavalem - 0:1. Domácími tato branka otřásla, ale ne natolik, aby přestali s útočnou hrou.
Ve 32. minutě byl kousek od půlící čáry faulovaný Brunclík. Sám rychle rozehrál podle levé lajny na Horáka a ten odcentroval před branku, kde Volf ve skluzu usměrnil míč mezi nohy brankáře Četveríka - 1:1.
Od vyrovnávacího gólu získali Boleslavští konečně očekávanou herní převahu.

Druhý poločas začal šancí karlovarského Hrubého, který však branku Boleslavi přestřelil. Potom se chvíli příležitosti střídaly před oběma brankami. V 54. minutě se neprosadil boleslavský Schubert. V 67. minutě Kanaval lapil nepříjemnou hlavičku Geňi. V 77. minutě Horák z trestného kopu levačkou přes hráčskou zeď trefil břevno. V 83. minutě Synek potrestal zaváhání soupeřových stoperů a v tvrdém souboji dokázal přesně zamířit kolem brankáře Četveríka do karlovarské branky - 2:1. V předposlední minutě měl Synek na kopačce další gól, ale po Horákově pasu nastřelil brankáře.

Sestava FK Mladá Boleslav"B": Kanaval - Charuza, Zbrožek, Dimitrovski, Horák - Zahustel (54. Hadziresic), Brunclík, Procházka, Tvaroha - Volf (82. Synek), Schubert (90. Duranski).

1.FC Karlovy Vary: Četverík - Kaplan, Tichota, Vondráček (85. Janáček), Oslovič - Gibala (65. Jankovský), Kubice (85. Laušman), Staněk, Hrubý - Nerad, Geňo.

Mladá Boleslav B - Karlovy Vary 2 : 1