Feninův Frankfurt sestupuje z Bundesligy

Frankfurt s českým útočníkem Martinem Feninem neodvrátil hrozbu sestupu a po prohře 1:3 na trávníku mistrovského Dortmundu se s bundesligou loučí.

Frankfurt měl v případě plného bodového zisku na stadionu nového německého šampiona šanci vyhnout se sestupu, ale po vedoucí brance Rodeho ze 49. minuty domácí třemi zásahy výsledek otočili a odsoudili Feninův tým k pádu do druhé nejvyšší soutěže. Hosté dohrávali posledních deset minut v deseti, když Titsch Rivero minutu po nástupu na trávník viděl červenou kartu.

Alespoň barážovou pozici uhájil Mönchengladbach, který uhrál v Hamburku remízu 1:1. Mimo sestupové pásmo se udržel Wolfsburg, který si příslušnost mezi elitou zajistil výhrou 3:1 nad Hoffenheimem.

Sesazený mistr Bayern Mnichov měl ještě teoretickou naději na zisk druhé pozice, ale nakonec mu k posunu v tabulce nepomohlo aní vítězství 2:1 nad Stuttgartem, protože druhý Leverkusen uspěl ve Freiburgu a stejně jako Dortmund si zajistil přímou účast v Lize mistrů. Bayern bude muset hrát kvalifikaci.

Německá liga, 34. kolo:
Bayern Mnichov - Stuttgart 2:1 (1:1)

Branky: 37. Gomez, 71. Schweinsteiger - 24. Okazaki.
Hoffenheim - Wolfsburg 1:3 (0:0)
Branky: 49. Firmino - 60. a 74. Mandzukič, 78. Grafite.
Hannover - Norimberk 3:1 (1:1)
Branky: 30. Haggui, 61. Rausch, 78. Ya Konan z pen. - 25. Wiessmeier.
Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 3:1 (0:0)
Branky: 68. a 90. Barrios, 72. Vasoski vl. - 46. Rode. ČK: 80. Titsch Rivero (Frankfurt).
Kaiserslautern - Werder Brémy 3:2 (3:1)
Branky: 7. Nemec, 9. Rodnei, 30. Lakic - 43. Frings, 55. Arnautovič.
Mainz - St. Pauli 2:1 (0:1)
Branky: 58. Schürrle z pen., 82. Allagui - 42. Lehmann.
Kolín nad Rýnem - Schalke 04 2:1 (1:0)
Branky: 25. Novakovič, 60. Jajalo - 87. Raúl.
Freiburg - Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)

Branka: 44. Makiadi vl.
Hamburk - Borussia Mönchengladbach 1:1 (0:1)