Znojmo získalo tři body, jak odpoví Kladno ?

V obtížné situaci se dokázalo Znojmo vybičovat a uzmulo tři body domácímu Sokolovu. Přerušilo tak sérii tří zápasů bez výhry v ten nejlepší možný čas.

Sokolov byl v úvodu aktivnější. V 18. minutě vyhrál Šilhan hlavičkový souboj, Mlika pěkně vystřelil, ale nad bránu. A tak zahřmělo na druhé straně. Baník uprostřed hřiště ztratil míč, Tomáš Lukáš se nerozpakoval, z 35 metrů vystřelil a balon se od břevna odrazil za brankovou čáru – 0:1. Vyrovnat mohl zanedlouho Hanzlík, z přímého kopu trefil pouze zeď. Inkasovaný gól Baník trochu rozhodil a Znojmo bylo díky kombinační hře častěji u míče. Poté se Sokolov opět pokusil ohrozit znojemského brankáře. První pokus Daridy byl zblokován a stejný hráč o malou chvíli později protáhl Hrubého, jenž však byl pozorný. Pak už ale znovu iniciativu převzalo Znojmo, které po vstřelené brance hrálo naprosto v klidu. Až v závěru prvního poločasu Baník ohrozil hosty ze standardních situací, jenže úspěšný nebyl.

Druhý poločas začal pro domácí tým nejhůře, jak mohl. Václav Vašíček přetlačil sokolovské obránce, vtrhl do vápna a nekompromisně zavěsil – 0:2. Domácí mohli snížit v 51. minutě. Vaněček zamotal hostující obranu, centroval před bránu, kde však osamocený Šilhan netrefil míč. V 54. minutě pak Vaněček pořádně otestoval Hrubého, ale brankář Znojma se vytáhl a vyrazil na roh.
Baník se vstřelené branky přeci jen dočkal. Vladimír Darida prošel až k vápnu a znovu dokázal, že střílet umí – 1:2.
Sokolov vstřelená branka nakopla a hnal se za vyrovnáním. Oleg Duchnič zkoušel obstřelit Hrubého, ten však s vypjetím všech sil vyrazil na roh. Vyrovnat mohl také Jiří Mlika, ve velké šanci však střela postrádala razanci. Ani závěrečná snaha o gól nepřinesla úspěch a tak si Znojmo ze Sokolova odváží tři body za vítězství 1:2.

Sestava FK Baník Sokolov: Dvořák - Blažek (55. Dittrich), Dřížďal, Šindelář, Hanzlík - Darida, Podrazký (K), Čada, Vaněček - Mlika, Šilhan (56. Duchnič)

Sestava 1.SC Znojmo: Hrubý - Kazár, Yonov (K), Mička, Hříbek - Sukup (90. Krajičič), Lukáš, Lacko, Nepožitek (62. Podzemský), Vašíček - Kováč (70. Trnovec)

Baník Sokolov - 1.SC Znojmo 1 : 2