V Jablonci se diváci nenudili, v souboji se Slavií padly 4 branky

Jablonečtí remizovali v utkání 29. kola Gambrinus ligy s pražskou Slavií 2:2. V zápase plném branek šli hosté Korešem do vedení, Jablonečtí ještě do přestávky skóre otočili, ale ve druhém poločase zajistil Pražanům zasloužený bod přesnou hlavičkou Josef Kaufman.

Jablonec si ve svém posledním domácím utkání této ligové sezony chtěl udržet vynikající bilanci na domácím hřišti a zároveň se dobrým výsledkem i výkonem rozloučit se svými diváky. Pražané naopak přijeli na sever Čech s jistotou záchrany, ovšem s nejasnostmi ohledně dalšího působení v dalším ligovém ročníku vinou četných finančních problémů.

Jablonecký trenér Komňacký však musel už od prvních minut řešit nepříjemné problémy. V sedmé minutě totiž musel pro zranění stáhnout ze hry podhrotového Vošahlíka, kterého nahradil Třešňákem. Z první vážnější akce celého utkání navíc sešívaní gólově udeřili. Na levém křídle se uvolnil Milan Černý, vybídl ke skórování Štěpána Koreše a ten přesnou ranou k tyči poslal hosty do vedení.

Podobný začátek zápasu jako v předchozím domácím utkání s Ostravou se ale v domácím podání nekonal. Rychle totiž převzal herní iniciativu a zanedlouho se mohl těšit z vyrovnání. Jarolím přiťukl na hranici vápna Pitákovi a ten svým dalším jarním gólem vrátil Jablonec do hry. Hostitelé setrvávali v aktivním pojetí a odměnou jim byla vedoucí branka. Piták našel napříč hostující obranou volného Třešňáka, který propálil vše včetně brankáře Vaniaka.

Jablonečtí ale ve druhé půli od aktivního stylu hry přece jen upustili a přesně po hodině hry za to pykali vyrovnávací trefou. Ostrý centr Trubily našel přesně hlavu Josefa Kaufmana a ten krásnou hlavičkou k tyči nedal Valešovi nárok. Domácí sice poté opticky přidali, ale vyjma několiak rohů si žádný velký tlak nevytvořili. Rušno naopak bylo před Valešem.

Jablonecký gólman si totiž v souboji s Černým počínal na hranici pravidel, ale sudí Ochotnický penaltu domácímu týmu odpustil. Zřejmě největší šanci na rozhodnutí zápasu pak necelou čtvrthodinu před koncem zápasu propásl Kisel, který se sice krásně vyhnul brankáři Valešovi i domácí obraně, míč letící do branky ale na poslední chvíli vykopl obětavým zákrokem jablonecký stoper Pavlík. Zápas se poté v poklidu dohrál a skončil spravedlivou dělbou bodů za výsledek 2:2.

FK Baumit Jablonec - SK Slavia Praha 2:2 (2:1)
Branky: 25. Piták, 45. Třešňák - 19. Koreš, 60. Kaufman. Rozhodčí: Ochotnický - Jiřík, Pilný. ŽK: Piták - Černý, Hubáček. Diváci: 3722.

FK Baumit Jablonec: Valeš - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Vošahlík (7. Třešňák, 71. Michálek), Piták, Loučka, Jarolím M. (83. Drsek), Kovařík - Lafata. Trenér: František Komňacký.
SK Slavia Praha: Vaniak - Kaufman, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Černý M. (90. Milutinovič), Janda, Jarolím L., Koreš (74. Hora) - Kisel - Pospěch. Trenér: Michal Petrouš.

KOMPLETNÍ STATISTIKY ZE ZÁPASŮ 29. KOLA

Hradec Králové si vyšlápl na Liberec

Hradec Králové se rozloučil se svými diváky pro letošní sezonu hubeným vítězstvím 1:0 nad Slovanem Liberec. V divácky pohledném utkání se o jediný gólový moment zápasu postaral v šesté minutě Roman Fischer a také díky jeho trefě zůstávají Hradečtí na osmé pozici ligové tabulky.

Trenér Hradce Václav Kotal dal šanci několika mladým hráčům. Smůlu měl v tomto směru Štěpán, který se těsně před utkáním zranil a nahradil ho Klapka. V šesté minutě sehráli domácí pohlednou akci, na jejímž konci byla střela Dvořáka, sražený míč se dostal v pokutovém území k odkrytému Fischerovi, který otevřel skóre.

Na obou stranách se střídaly rychlé akce, ale brankáři byli pozorní. Po čtvrthodině hry pálil z úhlu hostující Dočkal, ale jeho pokus směřoval nad. Podobně dopadla i střela domácího Pavla Černého. V dalších minutách byla hra na obou stranách plná nepřesností a moc pohledný fotbal se nehrál. Až po půlhodině opět napřáhl Pavel Černý, ale míč putoval opět nad branku hostů. Chvíli před přestávkou mohli liberečtí srovnat. Štajner přešel přes tři hráče, vysunul Breznaníka, ale jeho střelu vyrazil Lindr. Fleišman pak z dobré pozice přestřelil. Těsně před pauzou trefil v jasné gólovce domácí Dvořák tyč.

Na české poměry velmi kvalitní zápas pokračoval i po přestávce. Ve 49. minutě se ze střední vzdálenosti krásně opřel do míče Poděbradský a donutil Bičíka k reflexivnímu zákroku. Na druhé straně si chtěl vzpomenout na svůj parádní okamžik z předchozího kola liberecký Dočkal, ale branku domácích o pár centimetrů minul. Liberec sice mocně usiloval o vyrovnání a o vykřesání naděje na konečné čtvrté místo, domácí ale neustále hrozili.

Po hodině hry se do přetaženého centru Dvořáka opřel Fischer, nicméně prostor mezi třemi tyčemi vůbec netrefil. Otroci pokračovali ve výborném představení a Bičík měl i nadále plné ruce práce. Zapotil se zejména po akcích Fischera a Janouška, pokaždé ale spolehlivým zákrokem uchránil svému týmu naději na bodový zisk. Liberečtí ale působili v koncovce velmi mátožně a k Lindrovi se téměř nedostali. Domácí si tak prozatím udrželi na pozici na osmém místě tabulky.

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 6. Fischer. Rozhodčí: Makovička - Chytil, Gallo. ŽK: Gebre Selassie (Liberec). Diváci: 3446.

FC Hradec Králové: Lindr - Hochmeister, Wozniak, Poděbradský - Fischer, Klapka, Pávek, Zelený (55. Rezek) - P. Dvořák (70. Pokorný), P. Černý (75. Jandík), Janoušek. Trenér: Václav Kotal.
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák (51. Janů), Dejmek, Fleišman - Dočkal, Gecov (31. Krystan), Vácha, Breznaník - Sivrič (79. Papoušek), Štajner. Trenér: Petr Rada.

Klokani bodovali i proti Teplicím

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v sobotním utkání 29. kola Gambrinus ligy s Teplicemi 1:1. V prvním poločase otevřel skóre domácí Michal Sedláček s pomocí tyče, stav srovnal Tomáš Vondrášek křížnou střelou z hranice velkého vápna.

Utkání v pražském Edenu mělo zvláštní příchuť pro domácího trenéra Pavla Hoftycha, který měl poslední možnost se při utkání rozloučit s fanoušky zelenobílého týmu před odchodem do Spartaku Trnava. V posledním kole totiž už budou hrát Bohemians v derby se Slavií za zavřenými dveřmi kvůli trestu "sešívaných" za výtržnosti v pohárovém semifinále. Bohemka se před zápasem navíc rozloučila minutou ticha s klubovou legendou Jiřím Peškem.

První minuty patřily Teplicím, které převážnou část zápasu operovaly před Sňozíkovou brankou, nicméně snaha Severočechů vyšla naprázdno a tak zničehonic udeřili domácí. Poté, co Milan Škoda na sebe natáhl pozornost hostujících obránců, předložil tutovku Michalu Sedláčkovi a ten za pomocí tyče rozvlnil síť. Ještě před poločasem mohl vedení navýšit Škoda, ve skluzu ale minul.

Ve druhé půli se Teplice dočkaly vyrovnání, když si na hranici velkého vápna našel prostor Tomáš Vondrášek a křížnou střelou překonal gólmana Radka Sňozíka. Poslední půlhodina příliš pěkného fotbalu nepřinesla a chyběly i šance a tak se oba týmy rozešly smírně 1:1.

Bohemians 1905 - FK Teplice 1:1 (1:0)
Branka: 30. Sedláček - 58. Vondrášek. Rozhodčí: Příhoda - Slavík, Tacina. ŽK: Cseh, Štohanzl - Smejkal, Mareš. Diváci: 3321.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Bartek - Sedláček (90. Marek), Držík, Moravec, Štohanz (90. Budinský) - Škoda, Hartig (81. Potočný). Trenér: Pavel Hoftych.
FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Hošek, Smejkal, Rosa - Verbíř (82. Kalivoda), Vachoušek (71. Došek), Čajić (87. Česlák), Ljevaković - Mareš, Mahmutović. Trenér: Jiří Plíšek.