Real ani Manchester na turné v USA nezaváhali, Juventus padl

Na mezinárodním turnaji World Football Challenge, který se hraje v USA, uspěly v zápasech v noci na neděli tři evropské celky. Sporting Lisabon porazil 2:1 Juventus Turín, Real Madrid zdolal stejným poměrem Philadelphii Union a Manchester United zvítězil 3:1 nad Chicagem Fire.

Chicago na domácím hřišti před více než šedesáti tisíci diváky vedlo po hlavičce Gibbse už od 13. minuty. Další slibné šance ale nevyužilo a Manchester ve druhém poločase skóre obrátil. Nejdříve se trefil po jemném lobu Rooney, pak brankáře Seana Johnsona prostřelil z téměř nulového úhlu Rafael a výhru anglického celku zpečetil chytrým obloučkem Nani.

Juventus nastoupil v Torontu proti Sportingu v netradičních růžových dresech. V prvním poločase se ale více dařilo portugalskému celku, když obě jeho branky vstřelil Djaló. Nejdříve po rohu zblízka a pak přesnou střelou k tyči zpoza vápna. Za Juventus snížil až deset minut před koncem hezkým lobem Del Piero.

Real Madrid dostal ve Philadelphii do vedení už ve druhé minutě Callejón, když si naběhl na dlouhý pas za obranu. O osm minut později využil dalšího zaváhání domácí obrany Benzema a z jeho přihrávky těžil Özil. Philadelphii se podařilo v závěru aspoň snížit, když brankáře Casillase přehodil Michael Farfán.