Klokani dvěma góly v rychlém sledu sestřelili Slavii

Vstup do nové sezóny se nevydařil hráčům Slavie, zato fanoušci Boheminas 1905 se mohou radovat. V malém pražském derby totiž klokani zdolali sešívné 2:0 a mají tak dobrý bodový základ pro další pokračování soutěže.

Premiéru ligového ročníku ozdobilo hned první pražské derby. Kouč Bohemians 1905 Pavel Medynský se musel před utkáním smířit s tím, že nemůže nasadit do základní sestavy sedmnáctiletého Šumského. Kvůli administrativním průtahům dosud nemá transferkartu. V sestavě Slavie překvapilo, že se v ní neobjevil zkušený brankář Čontofalský. U něj rovněž nastal nějaký úřední zádrhel, tudíž nastoupil mladý Hanuš.

Absence Šumského však byla v pátek posledním problémem Bohemians 1905. Zelenobílí hráli proti výrazně omlazené Slavii s větším přehledem, lépe kombinovali a hlavně dokázali své akce zakončovat. Červenobílí nedokázali přesnou finální přihrávkou dostat míč do střelecké pozice, obrana soupeře dirigovaná zkušeným Niklem jim v prvním poločase nedovolila kromě několika střel mimo branku vůbec nic.

Důraz "klokanů" a jejich větší zkušenost rozhodla zápas už mezi 25. a 27. minutou. Nejprve Hartig vyhrál hlavičkový souboj a poslal míč Jan Moravcovi, jenž Hanuše potupně prostřelil mezi nohama. Potom přišla excelentní akce Milana Škody. Probíjel se odvážně mezi dvěma obránci Slavie na hranici velkého čtverce a Cicman ho srazil. Než se stačil rozhodčí Libor Kovařík rozhodnout, jak věc posoudí, tak Škoda vstal jako neohrožený bojovník a skóroval na 2:0. Cicman si přitom natrhl sval a musel střídat. Neměl čisté svědomí ani při prvním gólu.

Kouč slávistů už ve 35. minutě nasadil do hry zkušeného střelce Vlčka, ale nikam to nevedlo. Efekt se nedostavil ani ve druhém poločase, v němž celek Bohemians 1905 ubral, zaměřil se spíše na obranu a slávisté mohli útočit. V 75. minutě měl první velkou šanci červenobílýzch Koreš, ale Sňozík ránu vyrazil a Vlček dorážku pokazil. Poté Janda nastřelil tyč, Vlček těsně minul, ale to bylo ze strany slávistů všechno. V závěru mohli naopak dvakrát inkasovat, ale Nešpor těsně minul a ránu Moravce Hanuš vyrazil. Tým Bohemians 1905 vyhrál zaslouženě.

Bohemians 1905 - Slavia Praha 2:0 (2:0)

Branky: 25. Moravec, 27. Škoda.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Žižka - Moravec, Borek, Budínský (80. Růžička), Bartek - Škoda (86. Michálek), Hartig (62. Nešpor).
Slavia: Hanuš - Kaufman, Cicman (30. Dostál), Hubáček, Trubila - Prošek (72. Hurka), Janda, Milutinovič (35. Vlček), Jarolím, Koreš - Pospěch.