Mistrovská Plzeň ztratila hned na startu

Tým Viktorie Plzeň remizoval v sobotním duelu 1. kola Gambrinus ligy se Slovanem Liberec na domácím hřišti ve Štruncových sadech 2:2. Branky obhájce titulu vstřelili obránci František Rajtoral a David Bystroň, za hosty skórovali Michal Breznaník a Jiří Štajner.

Na hřišti obhájce titulu se hrál vyrovnaný zápas výborné úrovně, oboustranně ofenzivní, s řadou nápaditých kombinací, dobrých individuálních výkonů a vzrušujících situací před oběma brankami. V dresu Plzně byl mužem klíčových okamžiků pravý obránce Rajtoral, který dal v 16. minutě krásný gól po odraženém míči ranou do šibenice z 20 metrů, potom poněkud zaspal při vyrovnávací brance Breznaníka hlavou ve 25. minutě, ale ve 33. minutě nacentroval do skrumáže na nohu stopera Bystroně a padl gól na 2:1.

Liberec se pod vedením nového kouče Jaroslava Šilhavého představil ve velmi dobré formě a se střelcem Janem Nezmarem na postu stopera. Hosté měli dva klíčové muže – Michala Breznaníka a Jiřího Štajnera. Ve 25. minutě centroval Štajner zprava přesně na hlavu Breznaníka, jenž vyrovnal na 1:1, ve 47. minutě střílel Breznaník přes hlavu a vyražený balón doklepl Štajner na 2:2.

Oba celky měly na výhru. Na šance, které lze hodnotit jako gólové, byl dokonce Liberec lepší. Ránu Dočkala však Daněk vyrazil, stejně jako střelu Gebre Selassieho, Breznaník hlavičkou minul, pokus Bosančiče na brankové čáře vykopl Čišovský, v 79. minutě dvakrát tečovanou střelu Dočkala nestihl Štajner usměrnit do Daňkovy sítě. Plzeň v prvním poločase dvakrát trefila branku a dala dva góly. Po přestávce postupně Viktoria zvyšovala tlak, ale příležitost měl až v 79. minutě Ďuriš. Bičík jeho hlavičku chytil. Plzeň nakonec dohrála v deseti, protože Čišovský v 86. minutě na polovině hřiště zbytečně fauloval Gebre Selassieho a po druhé žluté kartě viděl i červenou.

Remíza v tomto atraktivním duelu, hraném oboustranně s velkým nasazením, je spravedlivým výsledkem.

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 2:2 (2:1)
Branky: 16. Rajtoral, 33. Bystroň - 25. Breznaník, 47. Štajner. Rozhodčí: Zelinka - Chytil, Pelikán. ŽK: Horváth, Čišovský - Vácha, Gebre Selassie. ČK: 86. Čišovský (Plzeň). Diváci: 3740.