Slavia padla i podruhé v ročníku, skolil ji Liberec

Liberec porazil doma pražskou Slavii 2:1. Severočeši zadělali na tříbodový zisk již v prvních pětačtyřiceti minutách, kdy skórovali Gebre Selaasie a Rabušic, hosté po změně stran už jen upravili z penalty výsledek zásluhou Pospěcha.

Trenéři Slovanu museli po odchodu Bořka Dočkala řešit post pravého záložníka a jejich volba nakonec padla na Jiřího Štajnera. Na hrotu se pak vedle Josefa Šurala představil Michael Rabušic. V brance "sešívaných" stále chyběl gólman Kamil Čontofalský, naopak od první minuty naskočila staronová tvář Adam Hloušek. Vedení Severočechů se ještě před začátkem zápasu oficiálně rozloučilo s bývalou dlouholetou oporou Miroslavem Holeňákem, který obdržel památeční dres a hodinky.

Liberečtí vlétli do utkání jako uragán a už ve 2. minutě rozjásali zaplněné tribuny. Na Breznaníkův rohový kop si naskočil Gebre Selassie a hlavou k tyči poslal svůj celek do vedení. Pražany však brzký gól psychicky nezlomil a v 8. minutě mohlo být srovnáno. Trubila unikl po levé straně, nacentroval do šestnáctky, Vlček míč šikovně pustil Jarolímovi, ten ale trefil jen spoluhráče Petráka.

Udeřit tak mohli podruhé domácí. Po krásné akci Rabušice a Breznaníka se k zakončení dostal osamocený Šural a hlavou jen o chloupek minul Hanušovu svatyni. Slavia kontrovala ve 33. minutě. Jarolím uvolnil Vlčka, jeho tutovku ale výtečně vyrazil Bičík.

Slávisté byli aktivní leč nedůrazní a Slovan je tak v závěru poločasu podruhé ztrestal. Ve 38. minutě zafungovala spolupráce dvou někdejších hráčů Zbrojovky Brno Šurala a Rabušice. Druhý jmenovaný hlavou k bližší tyči zvýšil na 2:0.

"Červenobílí" toužili po změně stran po kontaktním zásahu, jenž přišel v 64. minutě. Souboj Fleišmana s Jandou posoudil hlavní arbitr Adam jako nedovolený a z nařízené penalty snížil nekompromisní ranou střídající Pospěch. Slovan mohl rychle odpovědět. Své zaváhání se snažil napravit Fleišman, jenže po jeho dobrém pasu nezamířil Rabušic přesně.

Hosté chtěli vyrovnat, ofenzivu podpořil na konci ještě Milutinovič, gólu se však neodočkali. Liberec tak zdolal Slavii 2:1.