Slovan si vyšlápl na Trnavu, Žilina přehrála Senicu

Obhájce titulu Slovan Bratislava po odchodu českého kouče Karla Jarolíma doma porazil 2:1 Trnavu, kterou vede jiný český trenér Pavel Hoftych. Za hosty snižoval v 73. minutě bývalý český reprezentant do 21 let Jiří Koubský, ale Trnavě se už nepovedlo vyrovnat a poprvé v ligové soutěži prohrála.

Na Slovanu se neprojevila změna na trenérském postu, když Karla Jarolíma mířícího do saúdskoarabského Al Ahlí nahradil kouč slovenské reprezentace Vladimír Weiss starší.

Střídající Karel Kroupa sice po šesti minutách na trávníku skóroval, ale jeho Senica doma podlehla Žilině 1:2.

Slovenská liga, 4. kolo - nedělní výsledky:

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnav 2:1 (1:0)

Branky: 8. Halenár, 69. Guédé - 73. KOUBSKÝ.
V dresu vítězného týmu odehrál celé utkání obránce Radek Dosoudil a záložník Jiří Kladrubský. Na straně hostů odehráli 90 minut brankář Martin Raška, obránce Jiří Koubský, který ve 36. minutě dostal žlutou kartu, a záložník Martin Vyskočil, obránce Pavel Malcharek nastoupil na poslední čtyři minuty.

FK Senica - MŠK Žilina 1:2 (0:1)
Branky: 68. KROUPA - 6. Šulek, 59. Ceesay.
Za domácí odehráli celé utkání obránce Aleš Urbánek a záložník Jan Kalabiška. V základní sestavě Senice nechyběl ani další středopolař Jaroslav Diviš, který vydržel na trávníku do 62. minuty, stejnou porci absolvoval útočník Petr Hošek, jehož vystřídal autor jediné branky domácích Karel Kroupa, záložník Tomáš Strnad přišel na trávník v 68. minutě. Brankář Petr Bolek, zadáci Petr Pavlík s Petrem Šímou a záložník Jiří Valenta do zápasu nezasáhli. Za Žilinu nastoupil na poslední tři minuty útočník David Střihavka.