První kolo, první vítězství

Vítězná série liberecké juniorky z přípravy zůstala v neděli dopoledne nepřerušena, ale utkání 1. kola nového ročníku ČFL s Letohradem přineslo doslova hororový závěr. B-mužstvo Slovanu Liberec na městském stadionu otočilo výsledek a vyhrálo nad nováčkem soutěže 2:1.

Skóre otevřeli hosté už v 12. minutě. Po odraženém míči se v libereckém vápně dostal do šance Moník a nekompromisně prostřelil Kováře - 0:1. V 18. ohrozil letohradský obránce Vaniš nečekanou zpětnou hlavičkou svého brankáře Kykala, který na poslední chvíli odvrátil na roh.
V 23.minutě Peter Rybanský vystihl nepovedenou malou domů Východočechů, obešel brankáře a do prázdné brány vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas nabídl nevídané množství zajímavých, atraktivních situací před oběma brankami. Nejprve v 50.minutě Kovář s obtížemi vyrazil střelu Macháčka, o minutu později ránu Rybanského na druhé straně Kykal odvrátil jen před Suka, jemuž zabránil ve skórování v poslední chvíli doběhnuvší obránce. V 61.minutě trefil Brendl tyč liberecké branky! V 63.minutě skončila tečovaná střela letohradského kapitána Semeráka těsně mimo a v 71.minutě Kovář zázračně vytáhl na roh opravdu povedenou dělovku Brendla, směřující pod břevno. Na druhé straně kontroval Suk hlavičkou "koníčkem", míč se ale odrazil od země příliš vysoko a přeletěl branku.

Liberečtí poté přežili smršť rohových kopů a z brejku nečekaně rozhodli ve svůj prospěch. Jakub Beneš převzal v 87. míč za půlící čarou a už jej nikomu nepůjčil, skvělou individuální akci také chladnokrevně zakončil - 2:1.

Trenér Slovanu B Jaroslav Vodička zhodnotil zápas na domácím webu:
"Je to cenné vítězství, Letohrad není typický nováček a má ve svém středu řadu zkušených hráčů, kteří již minimálně třetí nejvyšší soutěž hráli. Viděl jsem tento tým v poháru v Pardubicích a i když tam Letohrad prohrál 0:1, byl herně lepší. Takže jsme zhruba věděli, co nás čeká. Letohrad u nás potvrdil svou kvalitu, ze začátku byl lepší, my jsme se dostali do hry vyrovnávacím gólem a měli jsme i poměrně slušný vstup do druhé půle. Pak se ale soupeř začal prosazovat, byl lepší a naše konečné vítězství bylo odbojované, trochu šťastné. Oceňuji přístup útočníka Kmoníčka, který byl přes týden tři dny marod s virózou, přesto se sebezapřením nastoupil a dokud byl na hřišti, byl velice platný."

Liberec B - Letohrad 2 : 1