Chalupa: Spokojenost s výsledkem, s hrou však nikoli

Rezervní celek Baníku porazil ve vloženém 15. kole MSFL Kroměříž 2:0. Výkon svěřenců Milana Chalupy byl však rozpačitý.

Začátek zápasu vyšel lépe hostům a nebýt dvou vynikajících zákroků brankáře Andrejka z osmé minuty, kdy na brankové čáře chytil stoprocentní gólové šance hostů, mohli domácí prohrávat o dvě branky. V osmnácté minutě však přišla chyba kroměříže uprostřed hřiště, které využil Badalyan. Zbavil se jednoho hráče a postupoval sám na hostujícího gólmana, kterému svým zakončením nedal šanci – 1:0. Těsně před konce se domácí mohli radovat podruhé. Michal Velner vystřeli z dvaceti metrů a jeho střela přesně zaplula pod břevno - 2:0.

Po přestávce toho moc k vidění na obou stranách nebylo. Snad jen akce Milana Ferenčíka, který z levé strany postupoval na brankáře, ale zamotal se do svých kliček tak, až mu míč hostující hráči ukopli. Zmar v útočné hře dokonali domácí v poslední minutě, kde opět nevyřešili finální fázi a místo jednoduché střely volili nahrávku.

Trenér Milan Chalupa byl po zápase na své svěřence naštvaný.
„Jsem maximálně zklamaný a rozladěný s výkonem celého mužstva. Nehráli jsme vůbec kolektivně, každý hrál na sebe. Vytvořili jsme si sice asi osm šancí, které však hráči špatně vyřešili. Pozitivum je jen vítězství a tři body,“ prohlásil po utkání pro domácí web.

FC Baník Ostrava B – SK Hanácká Slavia Kroměříž 2:0