Slavia v Edenu senzačně porazila Plzeň

Hráči Slavie Praha zvítězili v nedělním duelu 13. kola Gambrinus ligy na domácím stadionu v Edenu nad Viktorií Plzeň 2:1. Gól obhájce titulu vstřelil ve 29. minutě Daniel Kolář, ve 33. minutě vyrovnal slávista Zbyněk Pospěch, ve 39. minutě výsledek otočil Martin Hurka.

Kompletní tým Plzně byl v zápase proti oslabené domácí Slavii, jíž chyběli kvůli zraněním Janda, Frejlach, Kaufman, Petrák a vykartovaný Hloušek, jasným favoritem a odpovídal tomu i začátek. Během prvních devítí minut měl obhájce titulu dvě obrovské šance, jenže Bakoš netrefil branku a Pilařovu hlavičku zneškodnil Čontofalský. Slávisté si nevypracovali žádnou slibnou střeleckou možnost a ve 29. minutě prohrávali 0:1. Limberský odcentroval do velkého čtverce na Koláře, ten snadno oklamal stopera Latku a přesně poslal míč přízemní ranou k tyči. O dvě minuty později mohl Kolář zvýšit, měl dost času mamířit, ale lajdácky minul bránu.

Jenže pak začali hrát Plzeňští profesorský fotbal. Patrně v domnění, že se Slavia už porazí sama. Jenže přišel obrat. Ve 33. minutě trefil Zbyněk Pospěch odkrytou bránu po přesném centru Milutinoviče, ve 39. minutě sám centroval a Martin Hurka halfvolejem k bližší tyči strhl vedení na stranu Slavie. V obou případech stála plzeňská obrana nehnutě jako telegrafní sloupy. A to ještě chvíli předtím Pospěch jednu příležitost zahodil.

KOMPLETNÍ STATISTIKY Z UTKÁNÍ SLA-PLZ

O přestávce nechala Plzeň profesorský fotbal v šatně a víc se do Slavie zakousla. Během čtvrthodiny byl ve dvou slibných únicích Pilař, v 51. minutě zahrával Horváth trestný kop a Bakoš po jeho centru nastřelil břevno Čontofalského branky. Slávisté však stále odolávali. Dopředu příliš nebezpeční nebyli - výjimkou byla ostrá střela Nitrianského z úhlu asi z 20 metrů - ale obrana stála pevně.

Kouč hostí Pavel Vrba nasadil na posledních dvacet minut hry dalšího útočníka Ďuriše, na hrot se začal vysouvat i stoper Bystroň a Slavia byla pod stále větším tlakem. V 79. minutě byla vyrovnávací branka na spadnutí, míč létal několik sekund v malém čtverci, Čontofalský ho honil po čtyřech, ale nakonec ho slávisté odkopli na roh. V 81. minutě Čontofalský skvěle vyrazil Bakošovu hlavičku pod břevno. V nervózním závěru nakonec Slavia cenné vítězství uhájila. Nakonec mohla zvítězit i 3:1, protože Paprčiak šel od půlky hřiště na Pavlíka sám, ale ten chladnokrevně vyběhl, zmenšil mu střelecký úhel a ránu kryl.

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 2:1 (2:1)
Branky: 33. Pospěch, 39. Hurka - 29. Kolář. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Košec. ŽK: Latka, Nitrianský, Hurka, Jarolím - Bakoš. Diváci: 8545.