Zeman zažil vítězný návrat do Pescary, Řím děkuje Destrovi

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Český trenér Zdeněk Zeman zažil ve 14. kole italské ligy úspěšný návrat do Pescary, s kterou v minulé sezoně postoupil do nejvyšší soutěže. Své svěřence z AS Řím v neděli dovedl z lavičky k vítězství 1:0 nad svým předchozím týmem.

Fanoušci v Pescaře bývalého trenéra před utkáním přivítali potleskem a předem avizovanými transparenty ho pozdravili i v průběhu duelu. Jejich tým, který poprvé vedl Cristiano Bergodi místo odvolaného Giovanniho Stroppy, ale brzy inkasoval. Jediný gól zápasu dal už v páté minutě Destro.

Nejméně do pondělí se před Inter Milán posunula o skóre na druhé místo Fiorentina, která remizovala s FC Turín 2:2. V Turíně vyrovnal čtvrt hodiny před koncem stoper Gonzalo Rodríguez z penalty, jenže domácí vzápětí přidali druhou branku zásluhou Birsy. Favorizovaná "Viola" tak už stihla jen podruhé srovnat, když se po dvou minutách na hřišti trefil Hamdáví.

Chievo remizovalo v duelů týmů ze spodku tabulky se Sienou 0:0 a jen mírně se vzdálilo sestupovým příčkám. Kvůli svalovému zranění chyběl veronskému týmu český záložník Kamil Vacek.

Nedělní rogram Serie A uzavře od 20:45 šlágr mezi AC Milán a vedoucím Juventusem.

Italská liga - 14. kolo:

Bergamo - FC Janov 0:1 (39. Bertolacci)
Chievo - Siena 0:0
FC Turín - Fiorentina 2:2 (40. Cerci, 76. Birsa - 74. Gonzalo Rodríguez z pen., 84. Hamdáví)
Pescara - AS Řím 0:1 (5. Destro)
Sampdoria Janov - Boloňa 1:0 (61. Poli)