Arsenal vypadl s týmem ze čtvrté ligy, Wenger týmu nic nevytýkal

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Arsenal v utkání na půdě Bradfordu, týmu hrajícím až 4. anglickou ligu, po remíze 1:1 nezvládl penaltový rozstřel a v soutěži končí. Naopak Aston Villa si spravila chuť výhrou na Norwichi.

Bradford šel do utkání s Arsenalem v pozici jasného outsidera, ale branka Garryho Thompsona z šestnácté minuty jej posadila na koně. Gunners následně zahodili několik velkých šancí, Gervinho netrefil prázdnou branku a Francis Coquelin napálil tyč. Vysvobození pro „kanonýry“ tak přišlo až dvě minuty před koncem, kdy se hlavou trefil obránce Thomas Vermaelen. V následném prodloužení Santi Cazorla orazítkoval břevno, ale více už hosté nestihli a tak zápas dospěl do penaltového rozstřelu. V něm selhali postupně Cazorla, Marouane Chamakh a nakonec i Vermaelen, díky čemuž se z postupu do semifinále překvapivě raduje Bradford.

Aston Villa si alespoň částečně napravila reputaci a po nepřesvědčivých ligových výkonech dokázala díky výhře na Norwichi postoupit do semifinále ligového poháru. Hostující Villans sice prohrávali po lobu Steva Morisona, ale hned o dvě minuty později zásluhou podařeného voleje Bretta Holmana srovnali. Misky vah na stranu hostí pak ve druhém poločase naklonil Andreas Weimann, který se prosadil dvakrát v rozmezí šesti minut. Tečku za utkáním udělal už v nastaveném čase Christian Benteke.

"Měli jsme strašně moc šancí, ale jejich brankář prožil skvělý zápas. Prohráli jsme s týmem, který hodně dobře bránil. Svému mužstvu nemůžu nic vytknout, hráči do toho dali během 120 minut naprosto všechno. Nezbývá než ocenit Bradford, i to je součástí naší práce," uvedl trenér Arsenalu, jenž je v posledních týdnech pod neobvykle silným tlakem. "Kanonýři", kteří čekají na zisk jakékoli trofeje od roku 2005, jsou aktuálně sedmí v ligové tabulce.

Bradford se díky nečekané výhře stal prvním týmem z čtvrté ligy v semifinále Ligového poháru od sezony 2006/07 a jeho hráči potvrdili pověst penaltových specialistů. Úterní rozstřel s Arsenalem byl v pohárových soutěžích už jejich devátý vyhraný za sebou.

"Bylo to úžasné představení, stadion byl plný, byla tu nádherná atmosféra. Arsenal má hráče světové úrovně, ale my jsme to zvládli parádně. Naši fanoušci si to zasloužili, v posledních deseti letech moc důvodů k radosti neměli. Nyní mohou být na svůj tým hrdí," uvedl trenér vítězů Phil Parkinson. Ještě v roce 2001 se Bradford utkal s Arsenalem v Premier League, nyní oba týmy dělí v anglickém fotbalovém systému celkem 65 míst.