Lyon si poradil s nováčkem, Baroš opět nehrál

Jasnou výhru 2:0 nad nováčkem z Grenoblu vybojoval v utkání 3. kola francouzské ligy Lyon. Sedminásobný mistr se ujal vedení již po pěti minutách hry zásluhou záložníka Makouna, který hlavou využil rohový kop Källströma. Výhru pak ještě v první půli pojistil po centru Juninha kanonýr Benzema. Pro Grenoble to byla první bodová ztráta, naopak Lyon si připsal druhou výhru a ani ve třetím utkání neinkasoval.

Nominace k utkání se znovu nedočkal český útočník Lyonu Milan Baroš, kterému do sestavy nepomohla ani trefa ve středečním přípravném utkání s Anglií.

Marseille pokračovala v povedeném vstupu do sezony, když porazila Le Havre na jeho hřišti 1:0. O jedinou branku zápasu se na začátku druhé půle postaral zkušený nizozemský záložník Zenden. Marseille je tak po třech zápasech v čele neúplné tabulky.

Zápas v Le Havru měl tragickou předehru, když minimálně dva z fanoušků Marseille zahynuli při nehodě autobusu směřujícího do dějiště utkání. Dalších pět osob z celkem 47 pasažérů je stále v ohrožení života.

První bod v sezoně získalo Sochaux, které doma uhrálo překvapivou remízu 1:1 s ambiciózním Paris St. Germain.