Kladno přišlo o výhru deset minut před koncem

[b]Aktualizováno.[/b] Kladno mělo v utkání čtvrtého ligového kola se Zlínem na dosah první letošní výhru, ale nakonec se muselo spokojit s bodem za remízu 1:1. Středočeši sice v 66. minutě šli do vedení po hlavičce Šilhana, ale Bača deset minut před koncem vyrovnal. Pro Kladno může být malou náplastí, že po remíze poskočilo před České Budějovice na předposlední místo díky lepšímu skóre.

Kladenští před zápasem vyhlásili útok na první letošní body a dostáli i avizovaným slibům o útočné hře. Jenže dlouhé minuty to vypadalo, že znovu doplatí na špatnou koncovku. V prvních pěti minutách zasypali zlínskou branku třemi rohovými kopy, v sedmé dokonce Šilhan málem korunoval úvodní nápor vedoucí brankou, ale jeho radost překazil zdvižený praporek signalizující ofsajd. Za chvíli si málem dal vlastní gól bek Čelůstka a zdálo se, že bude jen otázkou času, kdy zlínská hradba padne.

Hosty jako by poznamenala absence zkušených opor Pennera, Zúbka a Kroupy, stejně jako při premiérovém letošním výjezdu do Mladé Boleslavi byli v ofenzivě hodně bezzubí. Snad jen hlavička Bači a tečovaná střela Krause mohly brankáře Pavlíka vytrhnout z poklidného rozjímání. Naopak na druhé straně se musel činit gólman Baránek, kterého protáhl přízemní ranou Cigánek.

Kladno bušilo do Zlína i po pauze, a když v 57. minutě selhal tváří v tvář Baránkovi i útočník Zachariáš, báli se domácí fanoušci, že jejich hráči znovu doplatí na lehkovážné zahazování šancí. Za devět minut však stadion Františka Kloze vydechl úlevou. Szabo z rohu přesně našel hlavu Šilhana a vytáhlý útočník zařídil Kladnu důležité vedení. Šilhan se trefil stejně jako před týdnem proti Bohemians Praha a Kladno prožilo první gólovou radost v sezoně na domácím trávníku.

Šilhan mohl Zlín dorazit po dalších dvou minutách, ale ještě dlouho si bude vyčítat, jak pokazil lehkou dorážku a levačkou poslal míč nad branku. Hosté vycítili šanci, a když na domácí obranu zatlačili, poznali, jak je křehká. Nejprve zahrozil střídající Musil, deset minut před koncem další nový muž na trávníku Baranyai poslal centr do pokutového území a vytáhlý Bača přesnou hlavičkou vyrovnal.

Zápas gradoval a Kladenští málem přece jen první letošní výhru urvali. Střídající Beneš ale z úhlu přestřelil a dokázal, že se cítí jistější jako obránce. V nastaveném čase se mezi tyče nevešla ani přízemí rána Strnada. Kladenští po zápase klopili hlavy a zlínský komplex u nich přetrvává: v lize svého soka neporazili ani na pátý pokus.

Výsledek:

SK Kladno - Tescoma Zlín 1:1 (0:0)
Branky: 66. Šilhan - 80. Bača. Rozhodčí: Kocián - Lhoták, Kovařík. ŽK: Killar - Kóňa, Zbožínek. Diváci: 1750.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Procházka - Holub (82. Šisler), Strnad, Szabo, Cigánek - Šilhan (84. Beneš), Zachariáš (58. Zoubele). Trenér: Hřídel.
Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Malý - Kraus (46. Baranyai), Šmahaj (72. Musil), Kóňa, Vyskočil - Žůrek (74. Bačík), Bača. Trenér: Mazura.

Ohlasy:

Martin Hřídel (trenér Kladna): "Máme málo bodů a přitom tohle utkání pro nás bylo moc důležité. Kdybychom ho zvládli, nemusíme být tak smutní. Máme aspoň ten bod a budeme na něj chtít navázat v dalších zápasech. O žádné krizi není nutné hovořit. Soupeře jsme dnes přehráli, ale je to těžké, když nedáme ani ty největší šance. Výkony nejsou špatné, je to jenom a jenom o gólech. Nutně potřebujeme posílit mužstvo. Hlavně v útoku, máme jenom dva klasické útočníky."

Jaromír Šilhan (střelec jediného kladenského gólu): "Je to pořád dokola. Šance, kterých si vytvoříme spoustu, zazdíme. Naopak dostáváme hrozně hloupé branky. To už není normální."

Josef Mazura (trenér Zlína): "Nemůžu být spokojený. Špatně jsme do zápasu vstoupili, pak si nechali dát zbytečný gól ze standardky a fotbal jsme začali hrát až po inkasované brance. To je málo."

[ 24.8.2008 - ČTK | Foto: skkladno.cz ]