Teplická krize vrcholí, tým neuspěl ani s Příbramí

[b]Aktualizováno.[/b] Teplice remizovaly v utkání 4. ligového kola s Příbramí 0:0. Domácí veškerou kreativitu vyčerpali během dvou desetiminutovek na začátku i na samém konci zápasu, ale za jejich převahu jim bylo odměnou pouze nastřelené břevno a řada dalších neproměněných šancí. Zbytek utkání už nabídl jen urputnou podívanou a platonický tlak domácích, který však Příbram bez problémů přežila a odvezla z Teplic bod.

Teplický trenér Jiří Plíšek vsadil na slabší hru Příbrami po křídlech, a tak na kraj zálohy poslal velmi ofenzivního Mahmutoviče, který si od začátku plynule prohazoval posty i s dvojicí útočníků.

A výsledek se dostavil málem okamžitě. Přesně po třech minutách hry se prohnal levou stranou Verbíř a našel na penaltě zcela osamoceného Mahmutoviče, jenže ten pálil jen do břevna, dorážka Doležala zase trefila jen Verbíře.

Prvních deset minut Severočeši zaměstnávali obranu Příbrami na plný výkon a nabízeli pěknou podívanou plnou secvičených kombinací po křídlech, pak ale hru ovládla urputnost hostů a spousta nepřesností.

V nepohledném boji uprostřed hřiště se zjevně lépe vyznali hosté a začali si vzápětí sami vypracovávat náznaky šancí, ale skutečné nebezpečí neznamenalo ani nepřesné De Oliveirovo přizvednutí centru. Do přestávky tak vzbudila spící diváky hned dvojice střídání, která poslala do kabin nejzkušenější hráče - příbramského Müllera i teplického Verbíře; po změně stran se už na hřiště nevrátil ani po faulu otřesený obránce Rosa.

Na Stínadla se přijel podívat i reprezentační kouč Rada, ale o pozvánku do národního týmu si po většinu zápasu říkali jen defenzivní hráči obou týmů. Až v 59. minutě se položil do nůžek na hraně šestnáctky příbramský Borek a poslal míč jen decimetry vedle branky marně plachtícího Belice, to ale byla jen výjimka potvrzující pravidlo. Příbram jinak v poklidu bránila marnou teplickou snahu o ofenzivu.

Z letargie domácí trochu pozvedl až příchod Vachouška. Hned po něm totiž Mahmutovičův centr zleva prošel přes stínícího Juna až k zadní tyči, odkud ho musel vyškrábnout parádní robinzonádou Krbeček.

Před příbramským brankářem dále přituhovalo. Další Mahmutovičův centr zleva našel na malém vápně Juna, který se ale místo zakončení srazil se Sabouem. Vzápětí se neujala ani Kleinova rána z přímého kopu, kterou Krbeček vytáhl s největším úsilím mimo. V samém závěru už Příbram teplické výpady uhlídala a odvezla si ze severu Čech bod.

Výsledek:

Teplice - Příbram 0:0
Rozhodčí: Franěk - Kubáň, Pelikán. ŽK: Lukáš, Ljevakovič, Sabou - Plašil, Nechvátal. Diváci: 4330.

Teplice: Belic - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa (46. Sabou) - Mahmutovič, Doležal, Ljevakovič (77. Vachoušek), Verbíř (43. Štohanzl) - Jun, Smejkal. Trenér: Plíšek.
Příbram: Krbeček - Plašil, Müller (29. J. Štochl), Nohýnek, Pleško - Huňa, Nechvátal, Oguzhan, Kalabiška (65. Fantiš) - Borek, De Oliveira (87. M. Štochl). Trenér: Morales.

[ 24.8.2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]