Ztráty milánských gigantů

Serie A odstartovala prvním kolem a hned pěkně z ostra. Už v první hrací den ztratil body Inter v Janově a aby toho nebylo málo, v neděli nováček z Bologni porazil Ancelottiho AC. Ve šlágru si pak podělili body Fiorentina s Juventusem.

Sobota: hvězda Di Natale a ztráta Interu

Nový ročník odstartoval zápasem Udinese - Palermo, v němž se skvěle předvedl Antonio Di Natale. Ten v létě odmítl nabídky italských velkoklubů a rozhodl se zůstat na Friuli. Jeho rozhodnutí z něho nyní pro fanoušky Udine může udělat takřka boha. Di Natale dvakrát krásně pokořil reprezentačního brankáře Palerma Ameliu a výrazně tak přispěl k vítězství svého týmu.

První překvapení přišlo hned v sobotu večer. Inter jakoby se pořád více soustředil na přestupové tahanice kolem Ricarda Quaresmy a proti Sampdorii se mu to vymstilo. Ibrahimovič sice poslal Mourinhův tým do vedení, ale Doria byla Interu srovnatelným soupeřem a zaslouženě vyrovnala. Až v tu chvíli jakoby si Mourinho uvědomil, že se hraje soutěžní zápas, ale ani oživení Crespem a Balotellim kýžený vítězní gól
nepřineslo.

Bologna vyloupila San Siro

Další bombu odpálil v neděli na San Siru Carlo Ancelotti a jeho AC Milán. Hostující Bolognu poslal poprvé do vedení kanonýr Marco Di Vaio, ale do přestávky vyrovnal Ambrosini a Rossonerri si stále bodovou ztrátu nepřipouštěli. Matný výkon Ševčenka a spálené šance Inzaghiho nenahradil ani velmi dobrý výkon Ronaldinha. Když Milán ne a ne dát branku, vzal situaci do svých rukou Francesco Valiani a nádhernou ránou
vystřelil pro svůj tým tři body. A tři body ze San Sira mnoho nováčků nevozí.

Lazio uspělo na Sardínii, AS Řím připravila o body Hamšíkova Neapol

AS Řím chtěl doma proti Neapoli získat všechny body, ale to se mu nepodařilo. Luciano Spalletti nasadil postupně všechny posily, do hry zasáhli Riise, Julio Baptista i Jeremy Menez, na výhru to ale nestačilo. Po brankách si připsali za domácí Alberto Aquilani a za hosty Slovák Marek Hamšík. To Lazio svou posilu
oslavuje. Mauro Zaráte proměnil proti Cagliari penaltu, druhou branku přidal ze hry a skvěle tak zastoupil zraněného kapitána Rocchiho. Navíc skvěle odstartoval obrat, na jehož konci byla pro Lazio výhra v poměru 4:1.

Tři body slaví i Turín. Toros porazily doma Lecce hladce 3:0 a pochvalují si obnovenou spolupráci útočné dvojice Bianchi - Amoruso. Ti si skvěle rozuměli už v Reggině a nyní si úspěšnou souhru zopakovali. Brankově úspěch Bianchiho doplnili Paolo Zanetti a proměněnou penaltou Alessandro Rosina. Tři body si v neděli připsalo i Chievo, které v poslední čtvrthodině otočilo zápas s Regginou.

Hodně vypjatý zápas se hrál v Bergamu. Tam poslal domácí do vedení už po čtvrthodině do vedení Padoin a hostující Siena byla neškodná. Vlastní nemohoucnost zřejmě zaskočila i Massima Maccaroneho, který jako očekávaná opora Siena dostal za strčení do rozhodčího červenou kartu. Vlastní střelecká nemohoucnost porazila i FC Janov, který sice proti Cagliari více držel míč i více střílel, jedinou branku dal ale domácí Giuseppe Mascara a Janovští tak jedou domů bez bodu.

Šlágr kola: dělba bodů ve Florencii

Velký zápas sliboval šlágr kola. Ve Florencii se utkali místní Fiorentina a Juventus, odvěcí rivalové. Souboj účastníků Ligy mistrů začal nenápadně, tak vzali situaci do rukou Češi. Zdeněk Grygera pět minut před přestávkou obešel Kroldrupa a naběhl do vápna, kde na zadní tyči skvěle našel volného Pavla Nedvěda, pro kterého už nebyl problém poslat Juve do vedení.

I po poločase se dál hrálo vyrovnané utkání, ale na domácích byla příliš vidět neúčast tahounů Montoliva s Mutuem a byli dlouho bezradní. Když deset minut před koncem navíc viděl Felipe Melo za faul na Poulsena zaslouženou červenou kartu, zdálo se být rozhodnuto. Tentýž dojem zřejmě nabyl i trenér Juve Ranieri a vystřídal nejlepšího muže na hřišti, Maura Camoranesiho. To se mu ale vymstilo. Vyhraný hlavičkový souboj Pazziniho totiž v 89. minutě využil Alberto Gilardino. Ten si ve vápně pohrál s Mellbergem a střelou k tyči nedal šanci ani Buffonovi. Přímý kop v nastavení pak netrefil Del Piero a zápas tak skončil remízou.

Serie A tedy odstartovala hned několika překvapeními. Kluby nyní mají poslední možnost přívést posily, moc časů už ale nezbývá. Všeobecně se očekává příchod Quaresmy, poslední hodiny přestupního termínu ale v Itálii tradičně bývají plné přesunů. Po reprezentační pauze se už soutěž rozběhne naplno bez možnosti