Plzeň opět remizovala, Budějovice děkují Sedláčkovi

Plzeň v ligové soutěži dál potvrzuje pověst remízového krále. Dnešní utkání 7. kola proti Českým Budějovicím skončilo 1:1 a pro Západočechy to byl už pátý nerozhodný výsledek za sebou. Domácí poslal v 69. minutě do vedení Petržela, ale vzápětí srovnal Sedláček a zařídil hostům třetí remízu pod novým koučem Tobiášem.

Plzeňští se před zápasem po vzoru české reprezentace připojili k iniciativě "One Day, One Goal", jejímž cílem je prostřednictvím pořádání fotbalových zápasů podpořit Světový den míru, který připadá na 21. září. Slavnostní úvod ale Západočechy pořádně ukolébal.

Dění na hřišti naprosto smazalo rozdíl v tabulkovém postavení a naopak se zdálo, že do boje o záchranu jsou namočeni spíš domácí. Aktivní úvod mohli Jihočeši zúročit po deseti minutách, kdy Benát posunul do úniku Sedláčkovi, ale Poštulka dobře vyběhl a jeho sólo srazil na roh.

Poslední tým tabulky nepůsobil vůbec ustrašeně, jako by ho povzbudilo, že s Plzní už přes deset let neprohrál. Domácím se nedařila kombinace ve středu hřiště a do tempa se nemohl dostat ani uzdravený špílmachr Horváth. Když už se před Plzeňskými trochu otevřel prostor, prováhal Limberský možnost ke střele a zbytečně přihrával.

V 21. minutě už zvedla hostující kouč Tobiáš radostně ruce nad hlavu, ale vzápětí jen zklamaně vydechl, protože Horejš dorážel podle pomezního sudího Sedláčkovu hlavičku z ofsajdu. Povadlý prapor Viktorie se pokoušel pozvednout Jiráček, ale nadějný pokus skončil vedle. Šest minut před pauzou spálili hosté druhou tutovku; po levé straně domácích znovu utekl Sedláček, naservíroval míč na malé vápno, kde netrefil prázdnou branku nabíhající Hílek.

Plzeňskou kabinou se zřejmě prohnala pořádná bouřka, protože Západočeši začali druhou půli velkým náporem. Nejprve se pěkně uvolnil Petržela a protáhl Kučeru, v 50. minutě pak hostující obrana na poslední chvíli srazila Trappovu střelu z dvanácti metrů. Za dalších pět minut prohrál gólman Kučera souboj se střídajícím Radou a vysoký balon spadl na břevno.

Až pak se Jihočechům povedlo aspoň trochu otupit plzeňský tlak. Po Leštinově pasu utíkal z úhlu na Poštulku Šíma, ale na zakončení měl málo prostoru. Z protiútoku vyzkoušel Kučeru Rezek a Viktoria znovu přeřadila na vyšší rychlost.

V 66. minutě pohrdl gólem Varadi, který sám před brankou promáchl Jiráčkův pas, ale za tři minuty už přetížená českobudějovická obrana kapitulovala: na centr z hloubi pole si na zadní tyči naběhl nikým nehlídaný Petržela a hlavičkou otevřel skóre. Místo uklidnění však přišel pro domácí šok. Už za čtyři minuty totiž vrátil Benátův rohový kop do ohně Leština a na hranici ofsajdu stojící Sedláček protlačil míč za Poštulku. Dynamo se venku trefilo poprvé od března.

Plzeňští ještě zkusili závěrečný nápor, ale s výjimkou Trappovy šance v nastavení už Kučeru neohrozili. Do kabin je vyprovodil pískot a vyvolávání bývalého plzeňského trenéra Stanislava Levého. Naopak Jihočeši budou odjíždět spokojení, s Viktorií neprohráli už devět zápasů.

Výsledek:

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)
Branky: 69. Petržela - 73. Sedláček. Rozhodčí: Adam - Košec, Novák. ŽK: Navrátil, Trapp - Hunal. Diváci: 2793.

Plzeň: Poštulka - Limberský, Hochmeister (23. Rada), Navrátil, Smola (82. Tatanašvili) - Petržela, Trapp, Horváth (73. Krbeček), Jiráček - Varadi, Rezek. Trenér: Šilhavý.

Č. Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš (52. Žižka), Hunal, Leština - Benát (89. Stráský), Homoláč, Hílek, Šíma - Sedláček, Svátek (69. Mezlík). Trenér: Tobiáš.

[ 20.9.2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]