Hlučín si upevnil pozici lídra tabulky

Čtvrté vítězství v MSFL za sebou oslavili dnes fotbalisté Hlučína. Ex-druholigový tým zdolal v zápase 8. kola třetí nejvyšší soutěže 1:0 Břeclav a upevnil si vedení v tabulce. Na druhé straně Břeclav potřetí za sebou prohrála.

Jediný gól zápasu dal až sedm minut před jeho závěrem bývalý hráč Ostravy a Kladna Peter Drozd, jenž v listopadu oslaví 35. narozeniny. Až nedělní zápas Znojma s Frýdkem-Místkem ale rozhodne, jaký bude hlučínský náskok; po dnešním programu činí čtyři body.

Hlučín až dosud vyšel naprázdno pouze na půdě olomouckého béčka, jež si dnes poradilo i s Uničovem. Výhru 2:0 obstarali svými góly Šuškavčevič a Štěpán z penalty, v závěru navíc Klesnil trefil tyč branky hostů. Hanáčtí svěřenci trenéra Jiřího Balcárka po tragickém úvodu sezony konečně vyhráli dva zápasy za sebou a posunuli se ze samého dna tabulky směrem k jejímu klidnějšímu středu.

Zbývající tři dnešní střetnutí skončila remízou. V brněnském derby skórovali vždy jednou oba soupeři, přičemž obě trefy se vešly do jediné minuty. Na sklonku úvodní půlhodiny otevřel skóre Okleštěk z domácího béčka prvoligového FC Brno, hned nato však vyrovnal Veselovský a hostující Bystrc získala bod za výsledek 1:1. Tím také současně rozhodla o prodloužení nuceného pobytu Brna B na poslední příčce tabulky.