Sparta si poradila s neškodnou Příbramí

[b]Aktualizováno.[/b] Fotbalisté Sparty hravě zdolali v 11. kole Gambrinus ligy Příbram 3:0, když už po prvním dějství vedli o dvě branky. V pohodě hrající Sparta neměla proti nepříliš aktivním Středočechům moc práce a posunula se na průběžné třetí místo v tabulce.

Úvod utkání se prořídlému stadionu na Letné líbit nemohl. Do první větší šance se dostal až v osmé minutě domácí Kisel, ale zakončení mu nevyšlo. Podobně nepřesná byla o chvíli později střela hostujícího Costy z dálky. Pak se oba celky dostaly k zakončení z voleje. Nejdříve příbramský Mišun trefil tvrdou ránou jen Kúdelu, na druhé straně pálil po podobné akci právě Kúdela, ale branku netrefil.

Pak opět hra upadla do mdlé podívané, když oba týmy měly sice snahu útočit, ale hráči přicházeli bez cizího zavinění o balon před vápnem soupeře. Změnu skóre přinesla vcelku nečekaně 24. minuta. Zeman si posunul míč kolem Plašila a vzápětí se ocitl na zemi. Rozhodčí odpískal penaltu, kterou proměnil střelou k tyči Kisel.
Pak měli domácí ještě jednu slibnou šanci. Po chybě hostů prostrčil míč Hušek do uličky na Slepičku, ten se ale dostal z úhlu a jeho přihrávku před branku pokryl Slavík. Dalších deset minut však patřilo spíše Příbrami.

Nejdříve stáhl Voříšek na půlce unikajícího De Oliveiru, od rozhodčího však viděl jen žlutou kartu. Z následné akce se dostal do dobré šance Mišun, jeho střela ale byla zblokovaná. Vzápětí si po rohu naskočil na míč Plašil a hlavou ho poslal jen těsně vedle. Jenže nadechující se Středočechy srazila těsně před přestávkou Sparta druhou brankou. Střílený centr Kúdely zprava prošel malým vápnem a hosté jej odvrátili do zámezí. Roh zahrál Zeman a Kladrubský šajtlí z voleje zvýšil na 2:0.

Po změně stran se hráči potýkali s měkkým terénem a často byli na zemi, mnohdy i v důležitých akcích. V 56. minutě se ale domácím povedla pohledná kombinace, na jejímž konci obešel Kisel brankáře Slavíka a předložil míč před prázdnou branku Vackovi, který ho jen doklepl do sítě. O chvíli později přišel na hřiště po delší pauze Patrik Berger a hned byl vidět. Vymyslel například krásnou uličku do vápna na Slepičku, který však stoprocentní šanci neproměnil a trefil jen gólmana Slavíka. Zbylá půlhodina už příliš fotbalové krásy nenabídla. Sparta hlídala pohodový náskok a naopak Příbram si nedokázala vypracovat ani jednu vážnou šanci na zkorigování.

Sparta Praha - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)
Branky: 24. Kisel z pen., 44. Kladrubský, 56. Vacek. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Teuber. ŽK: Voříšek, Slepička, Kúdela (všichni Sparta). Diváci: 5824.

Sparta: Blažek - Kúdela, Voříšek, Hušek, Krob - Kladrubský - Kulič (69. Holenda), Vacek, Kisel (57. Berger), Zeman (86. Kadlec) - Slepička. Trenér: Chovanec.

Příbram: Slavík - Plašil, Müller, Nohýnek, Pleško - Klesa, Costa (46. Borek), Tarczal, Mišun (64. Tomašák) - Huňa, De Oliveira (75. M. Štochl). Trenér: Morales.

[ 25.10.2008 - MEDIAFAX | Foto: Sparta.cz ]