Dobeš pokořil své bývalé spoluhráče

Fotbalisté Bohemians Praha vyhráli před nejnižší návštěvou tohoto ročníku Gambrinus ligy ve 12. kole nad Zlínem 1:0, když se už v prvním poločase trefil exzlínský Roman Dobeš.

Pražané byli v úvodu zápasu aktivnější, ale zlínskou branku nedokázali ohrozit ani po standardních situacích, ani po chybách soupeře. Podobně na tom byli se svými náznaky šancí také hráči Zlína, a tak přišla první vážnější situace až ve 24. minutě a hned z toho byl gól. Hosté odvrátili centrovaný míč jen k Zoubkovi, ten našel dobrou přihrávkou Dobeše, který snadno skóroval.

Ve zbytku prvního poločasu dominovaly při výpadech obou týmů obrany a pár stovek diváků už prakticky žádnou větší příležitost nevidělo. Se střelou Zoubka v pádu si těsně před přestávkou poradil brankář Kořínek.

Naopak úvod druhého dějství byl o poznání zajímavější. Nejdříve pálil po odraženém míči Musil, ale branku Pražanů v dobré pozici přestřelil. O chvíli později střílel na druhé straně Dobeš, ale za překonaným Kořínkem zaskakoval na brankové čáře obránce Pazdera.

Zlín se tlačil stále častěji do útoku a toužil po vyrovnání, jenže chytrou střelu Žůrka k tyči zneškodnil Belaň a rána Kóni z dálky do branky nesměřovala. Naopak na druhé straně mohli nečekaně udeřit Bohemians. Galbavého střelu však vytěsnil Kořínek na roh a vzápětí si poradil i s nebezpečnou hlavičkou Lenceviče.

V poslední čtvrthodině se snažili hosté o vyrovnání, ovšem obrana Bohemians je do žádné brankové šance nepustila, naopak Bohemians hrozili z brejků. Bylo to však také bez efektu. Domácí fotbalisté mohli zvýšit čtyři minuty před koncem, když vyslal tvrdou střelu z přímého volného kopu Galbavý, ale Kořínek jeho ránu vyrazil. Pražané nakonec těsné vedení uhájili a doma vyhráli už počtvrté.

Bohemians Praha - Tescoma Zlín 1:0 (1:0)
Branka: 24. Dobeš. Rozhodčí: Hájek - Zlámal, Handlíř. ŽK: Macháček, Vošahlík - Malcharek, Kroča. Diváci: 930.

Bohemians: Belaň - Macháček, Horáček, Lencevič, Grznár - Dobeš (87. Fenyk), Demeter, Zoubek (65. Turtenwald), Galbavý, Jablonský (82. Vošahlík) - Kincl. Trenér: Urban.
Zlín: Kořínek - Malcharek (87. Bačík), Kroča, Malý, Pazdera - Musil (81. Baranyai), Šmahaj, Zúbek, Kóňa, Vyskočil (46. Žůrek) - Kroupa. Trenér: Levý.

[ 2.11.2008 - MediaFax | Foto: MARSfoto ]