Juventus postupuje do osmifinále Ligy mistrů

[b]Aktualizováno.[/b] Fotbalisté Juventusu Turín v utkání 4. kola Ligy mistrů zaskočili Santiago Bernabeu a domácí Real porazili brankami Alessandra Del Piera 2:0. Za hosty odehrál celé utkání český záložník Pavel Nedvěd. "Stará dáma" si třemi body zajistila účast v osmifinále soutěže stejně jako Barcelona a Sporting Lisabon.

Prestižní duel v Madridu lépe zvládli hosté z Turína. Utkání rozhodl dvěma brankami kapitán Juventusu Del Piero. Po čtvrthodině hry napřáhl a z dvaceti metrů překonal gólmana Casillase. Druhý zásah zasadila domácím turínská ikona v 67. minutě, kdy využila špatného postavení hráčů ve zdi a střelou z trestného kopu zvýšila na konečných 2:0. Turínský klub si vítězstvím předčasně zajistil účast v osmifinále.

I ve druhém utkání skupiny H si všechny body odvezl hostující tým. Borisov nestačil na loňského vítěze Poháru UEFA petrohradský Zenit, kterému podlehl 0:2. Klub českého reprezentačního záložníka Radka Šírla si skalpem běloruského protivníka uchoval šanci na postup do vyřazovací části.

Ve skupině G se do hry o postup výrazně přihlásilo Porto, které překvapivě zvítězilo na hřišti Dynama Kyjev 2:1. Domácí byli v utkání aktivnější, ovšem nedokázali proměnit gólové příležitosti. Na druhé místo tabulky se portugalský klub vyhoupl díky brance Lucha Gonzáleze z 92. minuty.

Arsenal mohl v případě vítězství nad Fenerbahce slavit postup do osmifinále. Domácí se na Emirates Stadium ovšem opět trápili v koncovce a s tureckým klubem remizovali bez branek. Postup si tak budou muset svěřenci kouče Wengera vybojovat v příštím kole.

Skupina E sice ještě nemá jisté postupující celky, ale jak Manchester United tak Villareal si remízami na hřištích soupeřů postup do další fáze de facto pojistily. Svěřenci trenéra Fergusona v ostrovním derby na půdě Celticu Glasgow remizovali ve vyrovnaném utkání 1:1 a španělský klub si za remízu 2:2 odvezl důležitý bod z dánského Aalborgu.

Do čela skupiny F se díky vítězství nad Steauou Bukurešť vyhoupl Lyon. Olympique dostal proti rumunskému klubu do vedení střelou z trestného kopu tradiční exekutor Juninho. Dvougólové vítězství domácích korunoval brankou z 89. minuty obránce Réveillere.

Předčasný postup do osmifinále unikl také Bayernu Mnichov, který remizoval ve Fiorentině 1:1. Domácí měli nad německým soupeřem převahu, jenže trestuhodně dokázali proměnit jen jednu ze svých brankových příležitostí. Na gól kanonýrka Mutua dokázal odpovědět Borowski.