Plzeň překvapivě porazila Mladou Boleslav

Fotbalisté Plzně zvítězili v sobotním utkání 14. kola Gambrinus ligy nad Mladou Boleslaví 2:0. Obě branky padly po rohových kopech, které zahrával domácí záložník Milan Petržela. Mladoboleslavští tak odmítli nabídku Ostravy posunout se na druhou příčku v tabulce.

Obě mužstva vstoupila do sobotního zápasu z dvou zcela rozdílných pozic v tabulce, na hřišti to ale příliš znát nebylo. Už od úvodního hvizdu bylo jasné, že Mladá Boleslav přijela do Plzně s cílem hrát ze zabezpečené obrany a domácí měli úkol tuto překážku překonat.

Plzeň začala utkání aktivně a usadila se na polovině Mladé Boleslavi, nicméně dlouho nemohla najít recept, jak hosty překvapit a dostat se do brankové příležitosti. Západočechům chyběla větší odvaha, ale díky neustálé snaze se nakonec dostali do vedení. Po půlhodině hry využili domácí rohový kop. Ten zahrál Petržela a Rezek jej prodloužil na Navrátila, který zblízka hlavou poslal Plzeň do vedení.

Hosté působili unaveným dojmem a postrádali hlavně větší přesnost přihrávek. K útočení se dostali spíše sporadicky, a když už se dostali k náznaku nebezpečné situace, nedokázali ho využít. Krátce před koncem první půle tak mohla Plzeň udeřit podruhé, jenže Rezek se po efektním přiťuknutí Koláře netrefil z deseti metrů do poloprázdné branky.

Po změně stran se hráči Mladé Boleslavi pomalu ani nestihli rozkoukat na hřišti a jejich brankář Miller už podruhé musel lovit míč ze sítě. Ve 48. minutě u toho byl znovu Milan Petržela, který zahrál další roh z levé strany. Na jeho centr vyskočil nejvýše Daniel Kolář a dal Plzni dvoubrankový náskok.

Plzeň získala díky druhé brance i nutnou dávku sebevědomí, kterým pak hýřila v dalších minutách. Domácí hru také zdobil větší důraz a pohyb, což se o hře Mladé Boleslavi ani po sedmdesáti minutách říci nedalo. Hosté působili v chladném počasí vlažným dojmem a několikrát nechali plzeňské hráče rychle zakombinovat a přejít tak do nebezpečných situací. Mnohdy si mohli mladoboleslavští oddechnout jen díky špatné koncovce domácích hráčů.

Plzeň si v závěrečných minutách dvoubrankové vítězství pohlídala a poprvé si tak pod novým koučem Pavlem Vrbou připsala na domácí půdě tříbodový zisk.

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:0 (1:0)
Branky: 30. Navrátil, 48. Kolář. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Slavík. ŽK: Horváth - Mach, Rolko. Diváci: 3516.

FC Viktoria Plzeň: Ticháček - Limberský, Halama, Navrátil, Jiráček - Petržela (87. Tatanašvili), T. Rada, Horváth, Kolář, Rezek (82. Varadi) - T. Krbeček (69. Mlika).
FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, V. Procházka, Rolko, Mach - Mendy, Rajnoch, Sylvestre, Poláček (64. Kysela) - Pecka, Papadopulos (79. Nečas).

[ 15.11.2008 - MediaFax | Foto: fcviktoria.cz ]