Zlín v deseti remizoval s Olomoucí

[b]Aktualizováno.[/b] V sobotním utkání 14. kola Gambrinus ligy se fotbalisté Tescomy Zlín rozešli se Sigmou Olomouc smírně 1:1. Domácí bojovali od 12. minuty bez vyloučeného brankáře Aleše Kořínka a po Melinhově proměněné penaltě prohrávali, po přestávce pak ale dokázali vyrovnat.

Olomoucký kouč Psotka poslal nečekaně do hry devatenáctiletého záložníka Štětinu, který vyběhl ke svému prvnímu ligovému utkání. Na straně domácích se také objevil novic v nejvyšší soutěži. Ale na rozdíl od Hanáků to bylo nedobrovolně. Ve 12. minutě totiž vyrobil obrovskou hrubku gólman Kořínek, stáhl v šestnáctce Pospíšila a sudí Jílek mu bez váhání ukázal červenou kartu a nařídil penaltu. Po krátkém rozcvičení se objevil na trávníku náhradní brankář Dostál, který se v sedmnácti letech dotkl míče až když Melinho s přehledem proměnil pokutový kop.

Domácí byli nečekaným vývojem zaskočeni, ale postupně srovnali krok a dostali se i k ohrožení Drobiszovy branky. Ve 27. minutě se uvolnil za hranicí šestnáctky Vyskočil a jeho pokus jen těsně minul pravý horní roh. Do konce poločasu Zlín zahrozil ještě dvakrát. Zbožínkova hlavička skončila mimo, po vyhraném souboji s Drobiszem střílel Žůrek, ale olomoucký brankář se stihl vrátil na správné místo a nepříliš prudký pokus lapil.

Po přestávce byli nebezpečnější hosté, Zlín však udržel ve hře o body výtečnými zákroky Dostál, který během minuty úspěšně zasáhl proti Ordošovi a Onofrejovi. Paradoxně se tak z vyrovnání radovali domácí. K prvnímu zlínskému zásahu od příchodu kouče Stanislava Levého jim pomohl gólman Drobisz, za jehož záda se hlavou trefil Kroča. Gólman se poté jen nevěřícně díval na své rukavice, přes které míč přepadl do sítě.

Zlín čekající na výhru už čtyři zápasy se po vyrovnávací trefě zvedl a byl častěji u míče i na polovině hostů. Nebezpečně pálil opět Vyskočil, na druhé straně se centr Štěpána otřel o břevno. V závěru se Zlínští marně pokoušeli o rozhodující akci, ale Hanáci remízu ubránili. V nastaveném čase měli štěstí, když Bača trefil břevno.

FC Tescoma Zlín - SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky: 66. Kroča - 16. Melinho z pen. Rozhodčí: Jílek - Čecháček, Tacina. ŽK: Bača - Štětina, Hudec, Onofrej, Pospíšil. ČK: 12. Kořínek (Zlín). Diváci: 2632.

Tescoma Zlín: Kořínek - Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Pazdera - Malcharek (15. Dostál), Šmahaj (89. Malár), Kóňa (62. Kroupa), Vyskočil - Bača, Žůrek.
Sigma Olomouc: Drobisz - Rossi, Šuškavčevič, Komárek, Onofrej - Hořava, Štětina (58. Hudec) - Janotka (70. Štěpán), Melinho, Pospíšil (89. Heidenreich) - Ordoš.

[ 15.11.2008 - MediaFax | Foto: ČTK ]