Inter na kolenou, na záda mu dýchá Juventus

Hned několik překvapení přineslo 19. kolo Serie A. Vedoucí Inter odjel bez bodu z Bergama, stejně dopadla i Neapol ve Veroně. Juventus se tak díky remíze v Římě znovu Interu přiblížil.

Ztráty favoritů

Inter byl v Bergamu poražen hodně rychle. Už po půlhodině hry domácí Atalanta vedla 3:0, když se trefil Sergio Floccari a dvě branky přidal Cristiano Doni. Mourinho dělal co mohl, ale ani střídání Interu nepomohla. Alespoň čestný úspěch zařídil až v nastaveném čase druhé půle Zlatan Ibrahimovič.

Na toto zaváhání čekal Juventus. Ten se v případě výhry mohl Interu přiblížit už na jediný bod. Juventus ale čekal zápas v Římě proti domácímu Laziu, které šlo navíc po pětadvaceti minutách do vedení brankou Ledesmy. Za Juventus sice prakticky okamžitě vyrovnal Olof Mellberg, na víc se ale už Stará dáma nezmohla. Od vedoucího Interu ji tak dělí tříbodová ztráta.

Překvapení se zrodilo ve Veroně. Domácí Chievo tam v poločase vedlo brankou Marcoliniho z penalty nad favorizovanou Neapolí. Po změně stran sice vyrovnal Lavezzi, ale poté byl vyloučen Marek Hamšík a domácí se dostali na koně. Druhou proměněnou penaltou nakonec rozhodl znovu Michele Marcolini. Pro Chievo jsou tři body darem z nebes, bez nich by už "Létající opice" byli poslední.

Pato rozhodl o porážce Fiorentiny

Totálně z formy vypadla Fiorentina. Ta nastoupila na San Siru proti domácímu AC Milán a předvedla opět nevýrazný výkon. K výhře domácích nakonec stačila jediná branka, kterou dal už v sedmé minutě Alexandre Pato. V dresu Milána možná naposled nastoupil brazilec Kaká, celý zápas provázely protesty proti jeho možného odchodu. V závěru duelu se do statistik výrazně zapsal i Marek Jankulovski, který v nastavení
viděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Na hřišti Sieny se v sobotu opravdu potkali Lukáš Jarolím a Matej Krajčík. Jarolím přišel na hřiště po hodině hry a byl tak u vítězné branky Maria Fricka čtvrt hodinu před koncem. Matej Krajčík ke své premiéře v dresu Regginy nastoupil až deset minut před koncem, ale ani on nepomohl Reggině k vyrovnání.

Bresciano porazil Dorii

Mark Bresciano byl hlavní postavou zápasu Sampdoria - Palermo. Sampdorii nepomohla ani vytoužená útočná dvojice Antonio Cassano - Giampaolo Pazzini ke vstřelení branky, naopak australské křídlo se trefilo dvakrát a Palermo tak veze z Janova tři body. Všechny body veze i janovské CFC, které vyhrálo na hřišti Lecce brankami Jankoviče a Sculliho.

Di Vaio se znovu trefil, Řím spasil Julio Baptista

Už čtrnáctou ligovou branku si připsal Marco Di Vaio. I jeho branka pomohla Bologni k výhře na hřišti Catanie. Brankou přispěl i Adailton, za domácí už stihl jen snížit Michele Paolucci. Až v nastavení se naopak rozhodl zápas AS Řím. Hosté se na hřišti Turína nemohli brankově prosadit, až v nastavení se trefil Julio Baptista a posunul Vlky už na osmé místo v tabulce. V posledním duelu pak doma Cagliari porazilo Udinese. Domácí favorita překvapili a už po dvaceti minutách bylo rozhodnuto. Brankově se o to postarali kapitán Daniele Conti a Davide Biondini.

[ 19.1.2009 - Zdeněk Leitkep | Foto: goal.com ]