Juventus bez bodu, Inter opět uniká

Ve včerejším 21. kole Serie A zůstal bez bodu Juventus, zatímco Inter i v deseti hráčích udolal Catanii a zaslouženě tak Juventusu odskočil na šest bodů. Za Regginu nastoupil v základní sestavě i Matej Krajčík a podílel se na bezbrankové remíze v Turíně.

Inter v deseti porazil Catanii

Inter Milán znovu ukázal svou sílu. Na hřišti Catanie šel do vedení už v páté minuté po brance málem odepsaného muže, Dejana Stankoviče. Inter utkání kontroloval, ale komplikace přišla po půlhodině hry. Sulley Muntari znovu předvedl, jak horkou má hlavu a viděl červenou kartu. Inter tak čekala hodina hry v deseti a Catania vycítila šanci na body. Inter ale žádné problémy nepřipustil a dvacet minut před koncem ještě pojistil tři body Zlatan Ibrahimovič.

To Juventus nastoupil na hřišti Udinese a na lavičce už byl připraven i David Trezeguet. I on z lavičky sledoval, jak Di Natale poslal do šance Quagliarellu a ten po dvaceti minutách poslal Udine do vedení. Udine dál předvádělo dobrý fotbal a zaslouženě přidalo druhou branku, když se krásně prosadil kapitán Antonio Di Natale. Juventus se už zmohl pouze na snížení Iaquinty, který proměnil penaltu.

Milito zařídil Janovu bod z Milána

AC Milán přivítal CFC Janov znovu i s Davidem Beckhamem v sestavě. Ten ukázal svou skvělou kopací techniku po půlhodině hry, když se přesně trefil na první tyč a poslal Milán do vedení. Janov ale bojoval a Milán několikrát zachránil skvělý Abbiati, ale Diego Milito minutu před koncem druhé půle přeci jen rozhodl o dělbě bodů.

AS Řím hostil Palermo a velebí kapitána Tottiho. Ten totiž první branku Vlků dal a poté, co Edison Cavani vyrovnal, připravil branku pro Mattea Brighiho, který vystřelil domácím tři body. Znovu naopak selhalo Lazio. To prohrávalo na hřišti Sampdorie rychle brankou Delvecchia, ale do poločasu vyrovnal Rocchi. Po přestávce se ale za domácí dokázali trefil Cassano a Stankevičius a bylo rozhodnuto. Domácí si dokonce dovolili neproměnit penaltu Belluccim, i přesto ale berou tři body.

Fiorentina udolala Neapol

Problémy Neapole s brankáři pokračovali i ve Florencii. Neapoli chyběla jednička Iezzo a po půlhodině hry se zranil i druhý brankář Gianello, do branky tak musel ani ne osmnáctiletý Luigi Sepe. Ten předvedl solidní výkon, kapituloval až po přestávce, kdy se balon ve vápně dostal až k Santanovi a ten se nemýlil. Svou slabou chvilku si ale vybral i Sebastien Frey, kterému propadlo do branky centr Vitaleho. Riccardo Montolivo ale deset minut před koncem prostřelil Sepeho a Fiorentina tak poprvé v letošním roce bere tři body.

Tři body veze i Bologna, který vyhrála v Bergamu. K plnému bodovému zisku hostům stačila jediná přesná trefa Sergia Volpiho. Jediná branka rozhodla i zápas Cagliari - Siena a protože jí dosáhl Robert Acquafresca, Cagliari slaví tři body.

Chievo hostilo Lecce a vše podstatné se odehrálo po přestávce. Nejprve byl vyloučen domácí Mandelli a hosty poslal do vedení Giuseppe Vives. Deset minut před koncem ale putoval pod sprchy i hostující Fabiano a dvě minuty před koncem dokázal vyrovnat na konečných 1:1 Andrea Mantovani. Za Regginu nastoupil v základní sestavě i Matej Krajčík a podílel se na bezbrankové remíze v Turíně.