Slavia proti Bohemians nevyužila přesilovku

Hráči Slavie pouze remizovali v malém pražské derby v rámci 18. kola nejvyšší soutěže s domácími Bohemians 0:0, přestože hráli prakticky celý druhý poločas přesilovku po vyloučení domácího Marka Kincla. Ligový lídr na těžkém terénu nevyužil ani ty nejvyloženější šance a v pondělí může v případě úspěchu Mladé Boleslavi proti Brnu přijít o část ze svého momentálně desetibodového náskoku.

Slavia povzbuzená sobotními ztrátami svých pronásledovatelů Ostravy a Sparty od úvodních minut přebrala otěže utkání. Zpočátku spolehlivá domácí obrana poprvé nestačila v 18. minutě, kdy Janda vysunul Fořta, který ustál souboj s jedním ze stoperů Bohemians, ale na Belaně si přízemní střelou nepřišel. Za pět minut Bestu v poslední chvíli zblokovala domácí obrana ve spolupráci s gólmanem a val před sebou nepropálil ani dobíhající Janda.

Navzdory stále se horšímu terénu slávistická převaha i nadále rostla. Z nenápadné akce se dostal po Hubáčkově kolmici k zakončení aktivní Fořt, ale svoji otočku nasměroval těsně nad břevno. Za další dvě minuty Belaň s námahou vyrážel Jarolímův přímý kop ze strany a snaha hostí vyvrcholila břevnem, které po vyhraném souboji s domácím gólmanem orazítkoval hlavičkou Fořt.

Bázlivě hrající Bohemians poprvé a na dlouhou dobu naposledy provětrali slávistickou obranu v čele s navrátilcem Brabcem v 37. minutě, kdy Novotný posunul na Kincla, ale obávaný kanonýr v nadějné pozici mířil vedle. Z protiútoku utekl domácí obraně rychlík Švento a křížnou střelou pořádně protáhl Belaně. V síti neskončil ani další závar, který zakončil přízemní ranou těsně mimo Hošek. Slávisté se pak zlobili na sudího Kovaříka, že neocenil Fořtův pád v šestnáctce penaltou.

I po pauze se hrálo jen na jednu branku. Přibližně tři tisícovky slávistických fanoušků, kteří měli na žižkovském stadionu jednoznačnou převahu, se v 52. minutě už už radovali z vedoucí branky, ale Besta dorážel z ofsajdu. Možná zbytečně, protože míč podle všeho mířil mezi tyče.

V 55. minutě ošetřovaný Kincl zřejmě nevybíravě počastoval čtvrtého sudí a hlavní Kovařík domácího střelce na pokyn kolegy vyloučil. Z lavičky byl vzápětí vykázán i protestující kouč Urban. Ligovému lídrovi však přesilovka vůbec nešla.

Oživení do stereotypního dobývání domácí branky vnesli až střídající Ivana s Pekhartem, jenž pár minut po svém příchodu na hřiště hlavičkoval v jasné pozici jen do Belaně. V závěru se favorit dostal do křeče, v poslední velké příležitosti vyhlavičkoval Hoškův pokus z brankové čáry Turtenwald. Nováček tak mohl po podzimní výhře nad Spartou slavit bodový zisk i proti Slavii.

18. kolo první ligy:

Bohemians Praha - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: L. Kovařík - T. Kovařík, Štěrba. ŽK: Macháček, Novotný, Grznár - Besta, Švento, Suchý. ČK: 55. Kincl (Bohemians). Diváci: 3890.

Bohemians: Belaň - Macháček, Turtenwald, Horáček, Grznár - Novotný, Demeter, Eismann (46. Vošahlík), Dobeš (90. Kropík) - Zoubek (88. Ibe) - Kincl. Trenér: Urban.

Slavia: Vaniak - Hubáček, Hošek, Brabec, Švento - Suchý - Janda (71. Pekhart), M. Jarolím, Černý (81. Belaid) - Fořt, Besta (71. Ivana). Trenér: K. Jarolím.

[ 1. 3. 2009 - ČTK | Foto: ČTK ]