Těsná výhra nad Zlínem přinesla Slavii 50. bod

Slavia vyhrála v utkání 21. kola Gambrinus ligy nad Zlínem 1:0, když ji chvíli po přestávce zachránil podobně jako v Jablonci Pekhart. Další slibné šance už Slavia neproměnila, přesto si připsala v aktuální sezoně už jedenáctou domácí výhru, naopak Zlín zůstává poslední.

Slavia byla v úvodu o něco aktivnější, ale žádnou větší šanci si dlouho nemohla vypracovat. Ani při občasných výpadech hostů neměl domácí brankář Vaniak moc práce. První vážnější příležitost měl až ve 12. minutě Belaid, který po rychlé akci na jeden dotek pálil z úhlu vedle zlínské branky. Centr Fořta zprava srazil obránce Trubila na přední tyč, ale hostující brankář Baránek byl u míče včas. Na druhé straně prošel dravě Žůrek, jeho křížný pokus branku však minul. Slavia pak zahrozila opět po pravém křídle. Centr Grajciara zakončoval na malém vápně Jarolím těsně mimo.

Po pětadvaceti minutách měli "sešívaní" další slibnou možnost. Pekhart vybojoval po přetaženém centru míč, který vrátil Černý před branku, ale Trapp mířil ze vzduchu nad. Těsně nad levým horním rohem zlínské branky prosvištěl také přímý kop z kopačky Černého. Chvíli před přestávkou ještě pálil nebezpečně hostující Žůrek, ale jeho pokus šel těsně vedle levé tyče. Když pak domácí Belaid hlavičkoval v dobré pozici nad, skončil první poločas bez branek.

Také v úvodu druhé půle měla Slavia navrch a dočkala se. V 53. minutě ale míč propadl za obranu až k Černému, ten propasíroval zpětnou přihrávku na Pekharta, který už měl zblízka jednoduchou pozici a otevřel skóre. Zanedlouho si oba spolupráci vyzkoušeli znovu. Po centru Černého hlavičkoval nepřesně Pekhart. Dvojšanci Pekharta a Trappa zneškodnil skvělými zákroky brankář Baránek.

Čtvrthodiny před koncem mohl Zlín vyrovnat. Žůrek potáhl míč po levé straně, předložil ho Dostálkovi, ovšem jeho zakončení bylo zblokováno na roh. Slávistům mohl pojistit výhru Brabec, který naskakoval na přetažený centr z pravé strany, avšak jeho hlavičku Baránek vytěsnil na roh. Gólman hostů držel naděje svého týmu i při chytrém obloučku Černého, který stihl včasným vyběhnutím zastavit. Slávisté už těsnou výhru uhájili a pojedenácté za sebou doma brali tři body.

21. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Tescoma Zlín 1:0 (0:0)
Branka: 53. Pekhart. Rozhodčí: Franěk - Handlíř, Moudrý. ŽK: Grajciar - Šmahaj, Rýdel, Kroupa. Diváci: 12.603.

Slavia: Vaniak - Grajciar, Suchý, Brabec, Švento - Belaid (68. Janda), Trapp, M. Jarolím, Černý - Fořt (46. Besta), Pekhart. Trenér: K. Jarolím.
Zlín: Baránek - Malcharek, Kroča, Čelůstka, Trubila - Musil (66. Lukaštík), Šmahaj, Rýdel, Dostálek, Vyskočil (80. Kroupa) - Žůrek. Trenér: Minář.