Koncert Liverpoolu odnesla trápící se Aston Villa

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Liverpoolu využili sobotního zaváhání svých rivalů v boji o titul v anglické lize, když dnes deklasovali Aston Villu 5:0. Třemi góly, z toho dvěma z penalt, k tomu přispěl kapitán Steven Gerrard. Vedoucímu Manchesteru United se Liverpool osm zápasů před koncem soutěže přiblížil na rozdíl jediného bodu a navíc odskočil třetí Chelsea na tři body.

Liverpool pokračuje v sázení branek

Kdo by si snad myslel, že hráči Liverpoolu si vysokými výhrami nad Realem Madrid a Manchesterem United v minulém týdnu vystříleli střelecký prach, byl na omylu. Reds totiž dnes pěti góly ze svého stadionu vyprovodili Aston Villu.

Po včerejším zaváhání Manchesteru je tak jasné, že boj o titul je znovu otevřený. Liverpool si totiž vyjma stáhnutí tří bodů i vylepšil skóre, které má již teď lepší než jeho sok z Old Trafford. Ačkoliv mají obhájci titulu všechny trumfy stále ve svých rukou, závěr sezóny slibuje atraktivní podívanou.

Dnešní popravu Aston Villy načal už v osmé minutě Dirk Kuyt. Nizozemský útočník nejrychleji zareagoval poté, co centr Stevena Gerrarda do břevna hlavičkoval Xabi Alonso. Odražený míč už však Kuyt poslal do sítě.

Následující minuty naprosto jasně patřily brankáři Pepé Reinovi. Španěl nejprve dvakrát bravurně vychytal Johna Carewa, načež dlouhým výkopem poslal do šance svého krajana Alberta Rieru, který fantastickým volejem zvýšili na 2:0.

A ještě do přestávky byl zápas prakticky rozhodnut. Nigel Reo-Coker v pokutovém území fauloval právě Rieru a kapitán Steven Gerrard s přehledem proměnil nařízený pokutový kop.

Po několika minutách druhé půle a centru Xabiho Alonsa zvýšil znovu Gerrard. A anglický středopolař svůj hattrick završil další proměněnou penaltou, tentokrát po faulu Brada Friedela na Fernanda Torrese, za který americký brankář viděl červenou kartu.

Závěr utkání se dohrával v poklidném tempu, domácí totiž šetřili síly na náročný budoucí program. Do Manchester každopádně vyslali silný varovný signál.

Liverpool FC - Aston Villa FC 5:0 (3:0)

Branky: Kuyt (8.), Riera (33.), Gerrard (39. z penalty, 49. a 66. z penalty)

Citizens se na výhru nadřeli

Zřejmě náročný program se podepsal na hráčích Manchesteru City, kteří doma hostili Sunderland a ačkoliv velkou většinu zápasu odehráli s mužem navíc, celé utkání jedinou brankou rozhodl Micah Richards.

Domácím navíc vyjma opravdu minimálního času na předzápasovou přípravu nemohli počítat s tahounem zálohy Stephenem Irelandem. Přesto byli od úvodního hvizdu aktivnější a po pěkném pasu Valerij Božinova spálil velkou šanci Shaun Wright-Phillips.

A když se maličký záložník o několik málo minut později řítil do další nebezpečné akce, George McCartney jej zezadu fauloval a hodně předčasně tak své fotbalové vystoupení v Manchesteru ukončil.

A krátce nato bylo s hosty ještě hůře, Steed Malbranque v pokutovém území fauloval Richardse a rozhodčí Steve Tanner nařídil pokutový kop. Brazilec Robinho však nabízenou příležitost zahodil velice laxním způsobem a brankář Martin Fülop jeho nevýrazný pokus zneškodnil.

Sunderland ve druhé půli bránil nerozhodný stav a fotbal Citizens postrádal jakoukoliv myšlenku. Z trápení je tak vysvobodil až Richards, jenž svou první ligovou brankou od roku 2006 poslal domácí do vedení.

Ani vstřelená branka však na kopačky svěřenců Marka Hughese příliš jistoty nepřinesla a všichni fanoušci tak mohli děkovat Richardu Dunnovi, který skvěle zblokoval střelu Andyho Reida. V závěru utkání ještě své šance zahodili Brazilci Elano a Robinho

Manchester City FC - Sunderland AFC 1:0 (0:0)

Branka: Richards (56.)

Watson vystřelil tři body Wiganu

Ač byl Wigan v domácím utkání proti Hullu lepším týmem, dlouho se mu nedařilo vstřelit rozhodující branku. O tu se tak až v závěrečných minutách postaral Ben Watson.

Přitom Latics mohli jít do vedení už ve druhé minutě, kdy zprvu nenápadná střela Maynora Figueroy nečekaně změnila svou dráhu letu a brankář Matt Duke byl nakonec hodně rád, když se za jeho zády rozezvučelo pouze břevno.

Hull v určitých fázích utkání vůbec nestíhal a na jeho branku se hrnul jeden útok za druhým. Dvě dobré šance měl Hugo Rodallega, po jedné příležitosti pak zahodili Paul Scharner a útočník Mido.

Teprve ve druhém poločase začali hosté něco hrát. Po rohu Deana Marneyho hlavičkoval Manúcho a přinutil brankáře Chrise Kirklanda vůbec k prvnímu vážnějšímu zákroku v zápase. Na druhé straně se po pěkné akci Rodallegy s Midem a zakončení Watsona vyznamenal Duke.

Kolumbijec Rodallega ještě poté stihl trefit tyč, ale Wigan se zasloužené branky přeci jen dočkal. Brankář Duke totiž trošku podcenil dlouhé vhazování Maria Melchiota a po jeho nepříliš jistém zákroku skóroval Watson.

Wigan Athletic FC - Hull City AFC 1:0 (0:0)

Branka: Watson (84.)