2. liga má rekord. Gól po šesti vteřinách!

Až ve třetím jarním kole se podařilo odehrát kompletně všech osm druholigových zápasů. Nejvýraznější změna se udála na postupových příčkách. Týmy Bohemians 1905 i Jihlava bodovaly naplno. Aktuálně třetí Dukla po remíze na Slovácku, proto ztrácí na druhou Vysočinu už čtyři body. Právě skončené 19. kolo přineslo i nejrychlejší gól sezony a možná i celé soutěže. Padl z kopačky karvinského Milosavljeva do sítě Třince, a to už po šesti vteřinách odehraného času. Předpokládá se, že neuspokojivé výsledky Hradce Králové budou stát místo dalšího trenéra. Tentokrát by si měl po prohře s Jihlavou balit kufry Oldřich Machala

FC Vítkovice – FK Baník Sokolov 4:2 (2:1)

Domácí zvládli na jaře i druhý zápas před vlastním publikem a v boji o záchranu si svěřenci trenéra Paličky připsali další důležité tři body. Naopak Sokolov pokračuje ve výsledkové mizérii. Ze tří zápasů si zatím připsal pouze bod za bezbrankovou remízu s Čáslaví. Ve Vítkovicích soubor trenéra Havlíčka nezačal také vůbec dobře a už v sedmé minutě inkasoval z hlavy Procházky. Sokolov ale hned z protiútoku srovnal. Domácí opět vedli až po proměněné penaltě Divišem. Když se Procházka a Diviš po pauze prosadili znovu, výsledková korekce z kopačky Duchniče, už nic neznamenala.

AC Sparta Praha B – FC Zenit Čáslav 1:2 (0:0)

Mladí svěřenci kouče Svobody nedokázali na Strahově navázat na minulý povedený domácí duel s 1. HFK Olomouc, a tentokrát odcházeli ze hřiště se svěšenou hlavou. Všechny body si z metropole Česka si odvezla Čáslav. Pikantní souboj především pro letenského gólmana Švengera, který ještě na podzim působil v Zenitu, se pro něj do 75. minuty nevyvíjel vůbec špatně. Rezerva Sparty v té době ještě vedla 1:0 brankou Folprechta. Jenže pak přišly dva smrtící útoky z kopaček Čáslavi a rázem měli výhodu jednoho vstřeleného gólu navíc hosté, kteří už si vítězství pohlídali.

MFK OKD Karviná – Fotbal Třinec 4:1 (2:0)

Suverénně nejrychlejší gól letošní sezony a možná i historie druhé ligy vstřelil už v šesté vteřině utkání domácí Milosavljev. Nastartoval tak karvinskou jízdu za vítězstvím, kterou odnesl Třinec. Karvinští se vítězstvím 4:1 odpoutala ze sestupových příček. V moravském derby se domácí dostali do vedení už 4:0. Hosté už jen dokázali kosmeticky korigovat v 73. minutě Přecechtěl.

Fotbal Fulnek – FK Baník Most 0:3 (0:0)

Trápení fotbalistů Fulneku nebere konce. Po šestigólovém přídělu na Dukle v minulém kole, pokračovala hra na jednu branku i v jejich domácím prostředí, kam v rámci 19. kola zavítal Most. Svěřenci trenéra Chlebka si za celých devadesát minut nevypracovali žádnou vyloženou příležitost. Severočeši se brankově dokázali prosadit až po přestávce a nebýt jejich střelecké nemohoucnosti, mohli si domů odvážet vyšší, než jen třígólové vítězství.

1. FC Slovácko – FK Dukla Praha 0:0

Šlágr kola skončil bezbrankovou remízou, ačkoliv blíže k vítězství měli i přes tlak přích minutách zápasu domácí. Slovácko tak ani ve třetím zápase jara neprohrálo a dokonce ještě nedostalo ani gól. Mohou se tak pyšnit skóre 4:0. Zatímco domácí po nepovedeném podzimu se chtějí pohybovat na jaře v klidném středu tabulky, Dukla bojující o postup do nejvyšší soutěže ztratila remízou dva body. Na postupových příčkách se proto ani po devatenáctém odehraném kole nic měnit nebude.

SFC Opava – FK Ústí nad Labem 4:3 (3:2)

Před více než dvěma tisícovkami diváků si domácí fotbalisté udobřili svoje fanoušky výhrou nad favorizovaným Ústím. Třígólový debakl z minulého kola Slezanů v Jihlavě je tak zapomenut. Opavští už v šesté minutě vedli 2:0, ale už za půl hodiny hry na ukazateli skóre bylo vyrovnáno. V nastaveném čase první půle dokázal strhnout vedení na stranu domácích Mezlík. Po přestávce přidal záložník svůj druhý gól v zápase do ústecké sítě, na který hosté dokázali snížit na konečných 4:3.

FC Hradec Králové – FC Vysočina Jihlava 0:1 (0:0)

Fotbalisté Hradce Králové doma opět padli. Tentokrát všechny body z východu Čech putují na Vysočinu. Jihlava díky gólu staronové posily Simra z 80. minuty zvítězila 0:1 a odrazila nápor aktuálně třetího celku – pražské Dukly na čtyři body. Pražané na Slovácku pouze remizovali. Vysočina přitom v první dvacetiminutovce se spíše bránila. Závěr poločasu, ale patřil jí. V bráně hostí se překvapivě místo dosavadní jedničky Vojáčka, gólman Winter. Právě jeho bezchybný výkon položil základ vítězství, které se z rodilo po nádherném centru sedmnáctiletého Vydry.

Bohemians 1905 – 1. HFK Olomouc 2:0 (1:0)

Premiéra trenéra Miroslava Kouřila na lavičce hostí, který nahradil odvolaného kouče Muchu dopadla podle očekávání bez bodového zisku. Klokani žádné překvapení nepřipustili a v domácím prostředí přejeli Hanáky 2:0, když se v každém poločase prosadila největší hvězda záložník Morávek. Bohemians kráčí v pohodě za návratem do nejvyšší soutěže v Česku a na jaře stále ještě nepoznali hořkost porážky a ze tří zápasů vytěžili zelenobílý plný počet bodů.