Olomouc se dočkala v Brně první letošní výhry

Hráči Sigmy Olomouc vyhráli v nedělním utkání 21. kola Gambrinus ligy na trávníku 1. FC Brno 2:1 a letos poprvé se dočkali tříbodového zisku. Vítěznou branku vstřelil v 77. minutě střídající Tomáš Janotka.

Po výprasku na Spartě nechal brněnský kouč Beránek na lavičce Heinze, Střeštíka a Živného, místo nich dostali šanci Schneider, Šural a uzdravený Lira. Změny v sestavě udělal také hostující trenér Psotka, jemuž se do základní sestavy nevešli Kobylík, Nuc a Ordoš.

V úvodu utkání napřáhl za šestnáctkou Kalivoda, jehož pokus gólman Drobisz u pravé tyčky chytil. Ale potom se na hřišti dlouho nic nedělo. Snažení obou celků končilo před šestnáctkou soupeře. Ve 28. minutě prostrčil Šural hrající netradičně na místě záložníka míč Pospěchovi, ale tomu zadáci Olomouce nedali prostor k zakončení. O chvíli později si Pospěch vychutnal Štěpána a Heidenreicha, probil se do vápna, ovšem ani tentokrát nevystřelil.

Hanáci se snažili hrát na rychlé protiútoky, ale tato taktika jim příliš nevycházela, protože domácí se vždy dokázali včas zformovat. Až ve 37. minutě nebezpečně pálil zblízka Toleski, ovšem Lejsal mu zmenšil střelecký úhel. O dvě minuty později už byl ale bez šance, při standardní situaci rozehrané Melinhem zůstal nekrytý Hudec a hlavou otevřel skóre. Vzápětí se musel Lejsal hodně natahovat, aby vytěsnil na roh dalekonosnou střelu Hořavy.

Nástup do druhého poločasu vyšel lépe Olomouci, která byla nebezpečnější. Domácí postupně vyrovnali hru a v 51. minutě pálil nebezpečně Kalivoda, Drobisze však nezaskočil. Brněnský trenér Beránek se snažil oživit hru střídáním a tento tah mu vyšel. Rabušicovi stačily dvě minuty pobytu na hřišti k tomu, aby po závaru před Drobiszem vyrovnal. Poslední slovo měl ale na druhé straně jiný střídající hráč, po pravé straně unikl Rossi a jeho centr proměnil hlavičkující Janotka ve vítězný zásah.

21. kolo první ligy:

1. FC Brno - SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
Branky: 65. Rabušic - 39. Hudec, 77. Janotka. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Koval. ŽK: Mareček (Brno). Diváci: 2115.

Brno: Lejsal - Kuncl (81. Heinz), Dvorník, Švejnoha, Lira - Kalivoda (75. Střeštík), Mareček, Schneider, Šural - Došek, Pospěch (62. Rabušic). Trenér: Beránek.

Olomouc: Drobisz - Rossi, Hudec, Škerle, Heidenreich - Petr (53. Janotka), Kaščák, Melinho, Hořava, Štěpán (66. Nuc) - Toleski (86. Ordoš). Trenér: Psotka.

[ 21. 3. 2009 - MediaFaxm | Foto: fotbal.sport.cz ]