Slovensko podlehlo Slovinsku a odmítlo oslavy postupu

Tým Slovenska podlehl v sobotním kvalifikačním duelu o postup na MS 2010 ve skupině 3, v níž hrají i čeští reprezentanti, na domácí půdě Slovinsku 0:2. Svěřenci kouče Vladimíra Weisse tak přišli o šanci zajistit si už před posledním zápasem přímou účast v Jihoafrické republice.

Slovensku stačil k jistotě postupu jediný bod, ale před vyprodaným hledištěm nezačalo dobře. Jeho soupeř byl od začátku aktivnější a hned ve druhé minutě zachránil při ráně Dediče domácí tým gólman Mucha. O chvíli později sice Ďurica po chybě brankáře Handanoviče trefil tyčku, ale potom byli opět nebezpečnější Slovinci. Ránu Birsy vyrazil Mucha a před dorážejícím Novakovičem odvrátil míč Zabavník.

Klíčový okamžik zápasu přišel v 56. minutě, kdy z dálky napřáhl Birsa a Mucha neměl proti jeho dobře umístěné ráně do horního rohu nárok. Slovensko se dlouho nedokázalo vzpamatovat z úderu a jen stěží se dostávalo na dostřel slovinské branky. Až v závěru se Weissův výběr dostal k šestnáctce, ovšem do gólové příležitosti jej hosté nepustili. Naopak v nastaveném čase zvýšil po brejku do odkryté obrany střídající Pečnik.

Slovinsko svým vítězstvím téměř definitivně vzalo českému celku naději na účast na světovém šampionátu, protože má před středečním posledním zápasem dvoubodový náskok a čeká jej San Marino. Slovensko jako vedoucí mužstvo skupiny 3 končí kvalifikaci v Polsku.

Skupina 3:

Slovensko - Slovinsko 0:2 (0:0)
Branka: 56. Birsa, 90+3. Pečnik. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Stoch, Ďurica, Weiss, Zabavník, Skrtel - Koren. Diváci: 23 800 (vyprodáno).

Slovensko: Mucha - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Zabavník - Štrba (84. Novák) - Weiss ml., Hamšík, Stoch - Vittek (80. Jendrišek) - Jakubko (46. Karhan).

Slovinsko: S. Handanovič - Brečko, Cesar, Šuler, Jokič - Birsa (90. Stevanovič), Radosavljevič, Koren, Kirm - Novakovič, Dedič (78. Pečnik).