Změna na čele, Barcu střídá Real

Téměř po dvou měsících se do čela španělské ligy vrátili hráči Realu Madrid. V utkání 11. kola Primera División totiž svěřenci kouče Pellegriniho zdolali Santander 1:0 a díky třem bodům se vyhoupli před Barcelonu, která si z Bilbaa odvezla za remízu 1:1 pouze bod. Třetí Sevilla pak zvítězil 2:1 v Tenerife.

Aktuální kolo a tabulka Primera División

Barcelona přitom šla do vedení v 54. minutě po trefě obránce Daniela Alvese. Domácí Bilbao ovšem dokázalo poměrně brzy srovnat, když se po hodině hry trefil Gaizka Toquero. Utkání nakonec dospělo k remízovému konci. Barcelonu může kromě ztracených bodů mrzet i zranění útočníka Lionela Messiho, který tak zřejmě vynechá následující zápas v Lize mistrů.

Real zaváhání svého největšího konkurenta v boji o titul dokonale využil. V domácím utkání se Santanderem se gólově dokázal prosadit pouze jedinkrát, když po dvaadvaceti minutách hry zařídil “Bílému baletu“ tři body Gonzalo Higuaín. Madridský celek tak Barcu vystřídal na prvním místě tabulky a před vzájemným zápasem má v čele jednobodový náskok.

Tři body získala i Sevilla, která se na hřišti Tenerfie dostala do vedení brankou Perottiho ze 32. minuty. Favorit navíc své vedení v úvodu druhého poločasu ještě navýšil po trefě Renata. Nováček z Tenerife sice bojoval a dočkal se alespoň snížení, když v 75. minutě zmírnil prohru 1:2 Nino.

Další porážku utrpělo Atlético pod svým novým kouče Sánchezem Florese, který se nedávno uzdravil z prasečí chřipky. Jeho svěřenci sice vedli v La Coruni už od třetí minuty po gólu Sergia Agüera, ale Deportivo nejprve ve 20. minutě srovnalo a dokonalý obrat završil záložník Guardado, který v páté nastavené minutě proměnil pokutový kop. Za Atlético nenastoupil nemocný Tomáš Ujfaluši.

Své zlepšené výkony i výsledky potvrdili v utkání 11. kola hráči Villarrealu, kteří hostili Valladolid. Na dvě trefy Nilmara navázal jedním gólem Rossi a domácí v pohodě dokráčeli ke třem bodům. V 61. minutě jen snížil na konečných 3:1 hostující Costa. Stejný výsledek se zrodil i v utkání MallorkyAlmerií. Domácí si třemi body pomohli k šestému místu v tabulce.

Jediný zápas, ve kterém se diváci nedočkali gólu, se odehrál v Jerezu, kde s domácím Deportivem změřil síly Gijón. Remízou skončil i duel Málagy se Zaragozou. Hosté sice vedli po proměněné penaltě Ewerthona. Poté byl sice vyloučen hostující Paredes a domácí Weligton, i přesto ale Málaga dokázala srovnat na 1:1. V 74. minutě překonal gólmana Valleja Ivan. Domácí ale i přes zisk jednoho bodu zůstávají poslední.

Na hřištích soupeřů se pak dařilo Getafe a Valencii. Getafe poměrně překvapivě zvítězilo na hřišti barcelonského Espaňolu. Góly Casquera a Ríose znamenaly výhru 2:0. Tři body si z Osasuny pak odvezla Valencia. Svěřenci kouče Emeryho vedli už po dvaceti minutách 2:0 a v pohodě kráčeli za třemi body. Oba týmy se ve druhém poločase gólově prosadili jednou a Valencia vyhrála 3:1 Domácí navíc dohrávali po vyloučení Pandianiho a Flaňa v devíti hráčích.